Miks siilid armastavad kiles magada


See oli üleüleüleelmine aasta, kui ühel sügispäeval likvideerisin oma universumi seinale tekkinud ust. Keegi kodanik oli arvanud, et parim koht ukse jaoks on otse seina kõrval, oleks veel et teeb ka augu seina, aga ei. Pani lihtsalt ukse seina najale ja vaesed hulgused, kes arvasid, et saavad sellest uksest kuhugile minna, no ei.

Vana ukse taha oli muu kraami seas käkitud uue ukse ümber olnud mullikile. Selline mõnus soe tänuväärt materjal, millega saab leevendada oma igavust, neid mullikesi tühjaks pigistades, teate ju küll, kes ei oleks mõnel puhkehetkel ennastunustavalt plaksutanud.

Tõmban siis väärt materjali välja, kui käkaskaela lendab kile vahelt välja siil, teeb äärmiselt ebasiilja salto ja jääb rohule lebama.

Hakkan juba muretsema, et ega Eesti rahvusloom viga saanud. Kuid minuti pärast võtab siil kargu alla ja ronib…kile vahele tagasi.

Seda rõõmu ma talle siiski ei luba ja teisaldan ta kastani alla tõusmete vahele peitu.

Eile aga, eile lammutan oma 15kordse universumi taga tallele pandud asjade kuhilat, kui täpselt samamoodi, seekord punase koti sees uriseb üks eelpoolnimetatud härrasmehe liigikaaslane.

Siil ja jälle kiles. Seekord panen ta kollasesse plastkasti, see siil on aktiivne sibaja ja jõuab mitu tiiru enne teha, kui 10 meetri kaugusele põõsasse saab.

Miks küll Siilid armastavad kilet. Mina ei tea.

 

Advertisements
Published in: on mai 17, 2014 at 4:24 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2014/05/17/miks-siilid-armastavad-kiles-magada/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: