Miks siilid armastavad kiles magada


See oli üleüleüleelmine aasta, kui ühel sügispäeval likvideerisin oma universumi seinale tekkinud ust. Keegi kodanik oli arvanud, et parim koht ukse jaoks on otse seina kõrval, oleks veel et teeb ka augu seina, aga ei. Pani lihtsalt ukse seina najale ja vaesed hulgused, kes arvasid, et saavad sellest uksest kuhugile minna, no ei.

Vana ukse taha oli muu kraami seas käkitud uue ukse ümber olnud mullikile. Selline mõnus soe tänuväärt materjal, millega saab leevendada oma igavust, neid mullikesi tühjaks pigistades, teate ju küll, kes ei oleks mõnel puhkehetkel ennastunustavalt plaksutanud.

Tõmban siis väärt materjali välja, kui käkaskaela lendab kile vahelt välja siil, teeb äärmiselt ebasiilja salto ja jääb rohule lebama.

Hakkan juba muretsema, et ega Eesti rahvusloom viga saanud. Kuid minuti pärast võtab siil kargu alla ja ronib…kile vahele tagasi.

Seda rõõmu ma talle siiski ei luba ja teisaldan ta kastani alla tõusmete vahele peitu.

Eile aga, eile lammutan oma 15kordse universumi taga tallele pandud asjade kuhilat, kui täpselt samamoodi, seekord punase koti sees uriseb üks eelpoolnimetatud härrasmehe liigikaaslane.

Siil ja jälle kiles. Seekord panen ta kollasesse plastkasti, see siil on aktiivne sibaja ja jõuab mitu tiiru enne teha, kui 10 meetri kaugusele põõsasse saab.

Miks küll Siilid armastavad kilet. Mina ei tea.

 

Advertisements
Published in: on mai 17, 2014 at 4:24 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2014/05/17/miks-siilid-armastavad-kiles-magada/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: