Ongi Rongiromantika


Need uued elektrirongid on justkui kellad. Vaikselt kui veniv tähtaeg hiilivad nad ligi kui halvad vaimud. Kui sul õnnestub olla valel ajal õiges kohas, siis jääb see kohtumine viimaseks.

Rongid on salakavalad, kuna nende müra on olematu.  Vana hea kaubarongi kuuled sa kolme kilomeetri peale ära ja sul on veel piisavalt aega ära lõpetada ja püksid üles tõmmata. Isegi naisterahvas suudab kiiremini riidesse panna, enne kui kaubarong sinuni jõuab.

Uut rongi kuuled umbes 50 meetri pealt. Kui nad just vilet ei lse. Vile on selline, mis paneb võpatama ja kahtlema kõrvakontrolli teostamise vajalikkuses.

uued rongid on nagu kellad. Kirikukella sarnases vagunis võimendub iga heli. Reisijad on vanadest rongidest võtnud kaasa vanad kombed. Telefoniga räägitakse ikka nii, nagu helistatav peaks seda oma kõrvaga kuulma. Alatasa on keegi, kes on rongi kaasa võtnud deaktiviseerimata röögitsa. Ja mõnel on lihtsalt vaja tundide kaupa krabistada nagu rott heinakühjas. Kilkavaist alaealistest me ei räägigi.

Eriline Totu lollidemaal väljaanne on aga rongi tualettruum. Kangutad kuidagiviisi ukse lahti, siis on hiromantika seda tagasi kinni saada. Kasutada saab kahte kangi, mille tagajärjeks on tunne, et nüüd oskad küll käsiajamiga allveelaeva juhtida.

Pott on nagu pott ikka, ehe ja aus. Kui asi aetud, siis kostub kõrva laulurefräänina – “Vesse. Väljumine läbi multifunktsionaalse ava.” Ja ma ei tea, kes väljub läbi multikultifunktsionaalse ava, kas mina või minu kaka.

Võimas lurin ära kuulatud, võib käsi pesema asuda. Vesi tuleb pahinal varrukasse, kui oled kraani otsimas. Hüva, kolmandal katsel saab käed enam-vähem puhtaks. Kuid see, mis pihku ei mahtunud, leiab tee põrandale. Ja ma pole täna mitte esimene kasutaja.

Otsin siis kuivatajat. Selle tagajärjeks on ootamatult käeseljale maandunud lörts spermjat moodustist. Ilmselt on see kätepesuaine. Peseb käed veel kolmekordse vee kasutamisega  puhtaks. Siis saab kuivatada. Tagajärjeks on juba üsna korralikult ujuv põrand. Hüva, võibolla ehk kümnendal korral õnnestub õppida kraani kasutama ka ilma vett maha ajamata.

Elektrirongid sõidavad kiiresti ja tualetis käiakse neid vähe. Kuid kui jõuab kätte aeg, kus Tallinn – Tartu vahel kulgetakse põietõbistest ja poole sulgurlihasega tudengitest kubisevas pikamaarongis, võib oletada, mismoodi see pühakoda siis poriste ilmadega välja nägema hakkab.

Jaa, uute rongidega on mõnus sõita. Ära loodagi, et saad ennast istmele lösakile visata ja rahus magada. Selg vastu seljatuge saad terve sõidu aja mängida vastasnaabriga põlve mitte müksamise mängu.

Iga minuti tagant tuletatakse meelde, et väljumine on läbi multikultinatsionaalse avause ja raudteejaamades piiksub ärritunud elektrooniline hiir, kui keegi rohelise nupu üles leidnud on.

Kohe jalust nõrgaks võtab see moodsa tehnika ja teaduse sissetung.

Advertisements
Published in: on august 16, 2013 at 3:00 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2013/08/16/ongi-rongiromantika/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: