Tuulegeneraatorid häirivad lahkunute und


OLYMPUS DIGITAL CAMERATuuleenergia tootmine on Eestis uudne tegevus.  Piisavalt palju on räägitud tuuleenergia tootmise headest ja halbadest külgedest. Seni on toimunud arutelus kahe silma vahele jäetud tuulikute õõvastav mõju hiljuti lahkunud inimeste kehadele, mis tuulegeneraatorite vibratsiooni mõjul elustuvad ning võivad tungida maapinnale, kus põhjustavad inimestes hirmu ja õudust.

Iseenesest on tuulegeneraatorite poolt tekitatav müra inimkõrvale pea kuulmatu.  Vaid vaikne sahin ja harva kostuv tumedam müdin kostuvad tuuliku läheduses viibiva inimese kõrvu. Sellega on võimalik harjuda. Märksa teistmoodi on lugu nendega, kes juba mulla all puhkamas.

Tuulegeneraatorite labades tekib kontsentriline vibratsioon, mida elusolendid ei tunneta, tekitab surnukehades elektrilise vibratsiooni, mis tekitab hiljuti lahkunutes elustavaid reaktsioone.  Nähtus toimib vaid kuni kuu aega tagasi surnute puhul, kauem maetud surnukehad on piisavalt lagunenud, et nende kehades saaks toimuda lihaseid liikuma panevaid närviimpulsse.

Läänemaailmas on uuritud tuulegeneraatorite põhjustatud vibratsiooni tagajärjel esinenud iseeneslikke  elustumis ehk zombie-juhtumeid juba 20 aastat. Rock City Surmauurimise instituudi kinestomastikateadur Ernest Nessleri sõnul on tuulikute poolt tekitatud zombie-juhtumeid esinenud juba sajandeid tagasi, kui tuule jõul töötavaid veskeid kasutati vilja jahvatamiseks.

Massilisi zombiede epideemiaid need  ei põhjustanud, kuna tuulikud paiknesid hajusalt suurel territooriumil, ka ei olnud nende võimsused võrreldavad tänapäevaste elektrigeneraatoritega. Üksikud juhtumid ei leidnud laiemat teadusliku analüüsi, küll levisid meie päevini folkloorsetes õuduslugudes.

“Probleem seisneb selles, et tänapäevane maailm on kitsaks jäänud. Ei ole enam kohta kalmistutele ja tuulegeneraatoritele.  Kalmistud peaksid olema tuulikutest vähemalt 3 kilomeetri kaugusel, ” seletab Nessler olukorda.

Kõige markantsem Zombie juhtum toimus USAs Arlingtoni sõjaväekalmistul, kus värskelt maetud sõdurid grupina ootamatult hauast välja tungisid ja põhjustasid tänavatel tuigerdades paanika lähedastes elamukvartalites ning Pentagoni hoones. USA administratsioon vaikis toimunud intsidendi täielikult maha, kuid eraalgatuste blogijate ja sotsiaalmeedia kaudu levis moonutatud teave siiski uurijateni.

Üksikuid Zombie juhtumeid tuleb suurte tuuleparkide läheduses asuvatel kalmistutel ette pidevalt. Mõnikord kujunevad need lahkunu omastele painavaks õuduseks.

Näiteks suri eelmise aasta jaanuaris Arkansases David Lee Molnar. Tema surnukeha sängitati kombekohaselt mulda, kuid juba järgmisel hommikul eale matuseid oli vanahärra uuesti askeldamas köögiviljaaias, just nagu enne surmagi. Tema lapselaps tulistas teda pumppüssist, mille tagajärel vana mees uuesti surnult maha langes.

Järgmisel päeval viidi läbi uus matusetseremoonia. Kuid vanahärra surnukeha ei leidnud sellelgi korral hauarahu vaid oli jällegi järgmisel hommikul aias tagasi. Nii juhtus neli korda järjest. Viiendatel matustasel sängitasid Molnari omakesed kadunu teisele surnuaiale, mis asus elektrituulikutest kaugemal ja nii lahkunu hauarahu kui leinajate kodurahu osutusid püsivaks.

Mida ette võtta, kui teie hiljuti lahkunud lähedane on juhuslikult maetud tuuliku lähedasele surnuaiale?

DR. Nessler oskab siin anda otsekoheseid soovitusi:  “Aitab see, kui haud katta piisavalt raskete kividega. Elluärganud surnud on füüsiliselt  nõrgad, nende liikumine on halvasti koordineeritud, kuna aju on ju surnud. Zombied suudavad teha vaid sundliigutusi, mõtestatud tegevuseks nad võimelised ei ole. Kui haud katta koheselt rakse betoonplaadiga, siis elustunud surnukeha selle alt välja ronida ei suuda. Kuu aja jooksul teeb looduslik lagunemisprotsess oma töö. Aga muidugi võite kasutada põletusmatust, kui religioossed põhjendused seda lubavad.”

Eestist veel praegu ühtegi juhtumit surnukeha elustumise kohta teada olevalt registreeritud pole. Haapsalus räägitakse siiski intsidendist ööklubi “Aafrika” juures, kus nähti öisel ajal lähedaselt kalmistult hauast tõusnud alaealise tütarlapse surnukeha. Paraku võeti zombie kaasa enne politsei saabumist valges sportautos sõitnud raskes joobes noormeeste seltskonnaga.  Politsei palub kodanikel tähelepanu hoida, kuna seksimine zombistunud alaealisega on endiselt kriminaalkorras karistatav.

Advertisements
Published in: Määratlemata on juuli 21, 2013 at 8:55 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2013/07/21/tuulegeneraatorid-hairivad-lahkunute-und/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: