Vahetan aasta uue vastu, omanik võib sisse elama jääda II


Nonii, sai siis Viljandi linna talvi9seid mõnusid maitstud. Häda poleks miskit, kuid Viljandi on endiselt viltune, need kuramuse torumehed pole mitutuhat aastat oma suurt veevärgikraavi keset linna kinni lükanud. Ja nüüdsest olgugi Viljandi tunnuslause – “Kinniajamata veekraav ühel pool linna”

Maastiku vertikaalsusele aitab loomulikult ka kange libedus ja nii juhtubki, et Pikast tänavast tulen ma alla hoopis tagumiku peal. Poleks väga hullugi, mõnus kiire libisemine, aga keegi ohmoon on keset tänavat graniitsõelmeid pannud. Ei saagi rahus Ranna teeni libiseda.

Salanatsid ma arvan. See Pika tänava viimse kurvi tagune kant näeb Viljandis täpselt välja selline, et haakristilipp oleks majale vaid kaunistuseks.

No mine seisa näiteks Villa Margaterthe ette, ei pea palju juurde kujutamagi, et majast võiks väljuda Göebbels või Göring või mõni teine natsijurakas.

Viljandlased jah, on kõvad hoidiste tegijad, seepärast neil on olemas ka Pärimusmuusika ait.Aga oma tänavaid tähhtsa pidupäeva auks nagu aastavahetus nad ka korda teha ei viitsi. Igal 10 on ehk maja ette tuhka raputatud, või siis raputas Viljandlane tuhka pähe iseendale maja ees seistes.

Niisiis läbi tiirude jõuame lõpuks Viiratsi mäele, kus rahvas juba koguneb. Viiratsi mägi on eriti friikide kogunemiskoht, ise nad raketti ei lase, aga vaatavad Viljandi kohal toimuvat ja lausuvad mõttes: Poisid põrutage, need ei ole meie majad.

Igatahes.

Üks totakas idee oli kohale osta Hiina laternad, no hüva, üks Hiina latern maksab Arnikas sama palju kui pudel Bocki. Ainult et selle vahega, et Bockipudeli naha vahele kulistamine õnnestub inimestel rohkema tõenäosusega kui laterna taevalaskmine.

Niisiis jääb üks latern kuuselatva rippuma. Mõni lendab laugemale ka, aga mitte nii suures kaares. Ja mõnda tuleb suisa maast lahti aidata. Igavesti suured ja lohmakad. Leigo talus näiteks olid palju väiksemad ja lendasid kõrgele ja laugele, ilusti naabrite metsi süütama.

Või pole talv Hiina laternate aeg.

Igatahes minu latern ei lendagi kuhugile, vaid jääb rahumeelselt rohutüügaste vahele põlema. Hoolimata Geokrahvi pingutustest.

Ja kella ühe ajal laseb rahvas kui prussakapilv jalga. Longin Viiratsi mäle ja teen näo nagu hääletaks. Möödasõitvad juhid teevad näo, nagu nad ei võtaks peale.

Vahelduseks üritan magada kõrvalasuval vanal mahajäetud Saksa kalmistul. Kuid selleks tegevuseks on väljas liiga soe ja niiske.

Vahepeal mängin sellist rahvamängu, et kui silmapiiril ühtegi autot pole ja keegi ka rakette ei lase, siis võin lonksu viina võtta. Tegelikult tulevad need mitte võtmise perioodid päris pikad. Umbes poolteist tundi.

Viljandlased paugutavad päris hoolega. Või elab seal palju inglasi, kelle uus aasta kaks tundi hiljem hakkab. Igatahes kella kolme ajal tuleb täitsa uus paugutamiste laine, mis keskööle vaevalt et alla jääb.

Kangesti ilus on veda valgusreostust vaadata, aga praegusel hetkel ma lind olla küll ei tahaks. Suvel on tore, inimesed käivad ilusti riides ja on väga veetlevad sihtmärgid.

No ja kooberdan siis viie ajal linna tagasi.

Libedus valitseb endiselt maad, igasugused erinevas staadiumis peolt koju koperdajaid liiklevad ringi.

Bussijaama ees on tõsine lahinguväli, katkised pudelid ja inimeste varuosad vedelevad maas. Aga ma olen juba nii tülpinud, et ei roni sinna endale mittevajalikku varustust koguma, vaid passin bussijaamas.

Hommikused bussid on pisikesed. Ja tundub, et igale väljuvale bussile mahub peale ainult üks joodik. Vaid vaene Põltsamaa buss jääb üldse reisijaist ilma.

Päris räme laks. Vaene bussijuht peab olema uusaastaööl kaine , hommikul vara oma karvad ära kammima ja tööle minema, aga reisijaid ei tulegi…

Õnneks 7.50 tuleb ka Tartusse 5.20 eest ja 6.25 asemel. Bussijuht pakkub võimalust sügava puude korral tasuta sõita, aga selle nalja asemel ma hoopis sügan ennast korralikult ja keeran magama.

Puhja kandis pekstakse mind üles. Kaasreisijad nimelt tunnevad end minu norinast häirituna ja ei saa magada.

 

 

Advertisements
Published in: on jaanuar 2, 2013 at 3:05 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2013/01/02/vahetan-aasta-uue-vastu-omanik-voib-sisse-elama-jaada-ii/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: