Paljud meist on endiselt nõukogude inimesed


Tuleb meelde, et kui ma kunagi koolis käisin, oi aegu ammuseid, aga klass oli siis vist neljas või viies, siis treeniti meid ütlema Nõukogude Liisu armee sõjaväelase vannet.  Vene keeles. Ja , nimi, klinus... ja nii edasi.

Pidime selle pähe õppima ja siis ette kandma. Kõik poisid meie klassist. Punase lipu kõrval seistes valvelasendis. Kooli sõjalise õpetuse klassis, kus seinte peal igasugu ilusate piltidega plakatid koledatest pommidest ja kõiksugu moeuudised Nõukogude armees kantavast rõivastusest.

Nojah, päris vande andmine see nüüd küll pole. Kuid ikkagi väga sinnapoole.

Ega mul hiljem polegi võimalust olnud kellegile vannet anda. Eesti sõjavägi jäi tänu rahututele aastatele vahele. Ja ma olin siis pidevalt koolis, kui teised sinimustvalgele truudust vandusid. Hiljem ei tahetud.

Ja kui nüüd mõelda – kõik vanad peerud, kes meil endiselt ühiskonnas käibel on. Kõik need mehed on seisnud korra tikksirgena punalipu kõrval ja vannet andnud. Sinimustvalgest polnud enne 1988ndat veel halli lõhnagi.

Nõukogude inimesed, peatsed hooldekodude kasvandikud, kuid ikka veel aktiivsed. Arvuliselt vähemus, kuid võimulise potensiaali poolest enamus. Mida siin oodata ongi.

Üleminekuaeg lõpeb siis, kui viimane neist surnud on.

 

Advertisements
Published in: on november 13, 2012 at 12:54 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/11/13/paljud-meist-on-endiselt-noukogude-inimesed/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: