2012, muinasjutufilm, mitte aasta


Nojah, vedasin ka enda sinna suurde ja ülerahvastatud auditooriumi tasuta meelelahutust nautima. Kuulu järgi olla isegi pirukaid olnud, aga mulle jäi vaid kusehäda tekitavat teed.

Pärast mõningast tehnilist koperdamist – ärge kunagi valige oma festivalile vabatahtlikke soo ja välimuse järgi!, te saate endale vaid uksekaunistusi!

Sai filmi vaadata. 2012. valmis vändatud 2009. Seega siis futurism, mida me hetkel juba käesoleva päevana nautida saame.

Ja film tekitas koheselt küsimusi. Miks maalihked liiguvad täpselt mööda tänavaid? Ja keeravad 90 kraadise nurgaga järgmisest tänavast ära, ilmselt mingi vandenõu teemeeste vastu.

Stsenaarium seisab selles, et mingid Indialased leiavad vasekaevanduses, et maakera seismilisus on tänu päikesepurskele täis muteerunud neutriinosid. Hm.

Loomulikult lastakse sihändene ebateadus suure kella külge,  et märulfilm käima läheks, on kohe võtta Usa president. Kellele siis teadlane Adrian Helmsley (Chiwetel Ejifol) selgeks teeb, et on vaja miskit ette võtta.

Ameerika presidendi nahavärv, täitsa õige. Putin oskab inglis keelt tegelikkuses väga hästi.  G 8 on toredad poisid, lepivad kokku et ehitavad laevad. Himaalaja mägedesse.

Hiinlased, jah need kuradi Hiinlased. Nemad on tõesti nii lühikese ajaga ükskõik mis valmis ehitama.

Äktsionisse satub ka luuserkirjanik Jackson Curtis (John Cusak), kes Yellowstones ringi kolades sissepiiratud maaala leiavad. Mille eest Usa merejalaväelased muidugi pead paitavad. Avastus järgneb avastusele, kuni luuserkirjanikust saab superautojuht, kes sõidab läbi tema auto rataste all mureneva maa ja lagunevate majade lennuväljale.

Seal loomulikult ootab neid terveksjäänud lennuk, millega lennukijuhtimises ebapädev isik Hanna Reitschile omaseid trikke teeb.

Loomulikult kollapseerub koheselt terve maailm. Loomulikult on võimalik pakibussiga vulkaaniplahvatuse eest ära sõita. Loomulikult ei riku tuhapilv lennukite mooroteid enne kui kohale jõutakse. Loomulikult on koheselt võtta terve Antonov 500 hiigellennuk, mida pidada maailmas olema 4 tükki ja seda tuleb ikka mööda lennuvälja taga otsida.. Vähemalt saab üks eesti mees Johannes Urb näidata, et ta oskab lennukit juhtida, loomulikult jällegi sama hästi kui Hanna Reitsch. Oleks Hitleril sellised piloodid olnud, oleks Eiffel mõned tunnid varem uppi sõidetud.

Juhuslikult ja kogemata jõuavad kõik osalised Hiina. Kogu stsenaariumist on puudu veel viimase peal rase naine, kes igal võimalikul juhul sünnitama hakkaks.

Vahepeal on käivitunud rikkurite päästmise eriprogramm. Kellel on võtta üks miljard € saab Hiinas päästelaeva. Päästelaev ei lenda taeva. Kuid maailmas pidada olemas olema miskit 783 dollarimiljärdäri. Võibolla on neid oma tulude varjajaid veel paljugi, maksuamet, olge valvel!

Päästelaevad, hüva, mis on kui kosmoselaevad, kuhu ülejäänud äktsioni käigus kaelkirjakuid ja ninasarvikuid helikopterite alla sõlmituna läbi lumetormi kohale veetakse. Vaesekeste kopsupõletikust ja pasataudist pole juttugi.

Aga paraku päraku, ma usun, et nende laevadele pääseks vaid Hiina rahva parimad pojad ja paksimad poliitikud.

Nojah, siis järgneb muidugi teema inimlikkuse teemadel, laevauksed avatakse kõigile soovijatele. Hiinlasest tölpar muidugi oskab ronida avariiluugi vahelt sisse, nii et äärepealt põhjustab laeva hukkumise (turvasüsteem on muidugi tasemel, saab vaadata, mis hüdraulikaruumis viga, aga kui sinna jänes ronib, ei saa sekkuda, ja laev muidugi ei lähe käima, kui luuk lahti on, saame aru, Estonia.)

Vahepeal uputab hiidlaine mere peal kruiisilaevu (My ass, reaalselt oleks laevadel olles hiidlainete eest suht turvaliselt kaitstud), vulkaanid ikka purskavad ja maavärinad mörisevad. Peetruse katedraal veereb Roomas mööda maapinda ringi ja lömastab inimesi oi, küll tegi Michelangelo ikka häid maju keskaja lõpul).

Ja hiidlaine peseb Himaalaja tipust maha budistide kloostri, ma ei teadnudki, et maailmas nii palju vett on.

Ja siis tehakse kummardus filmile 28 päeva – 27 päeval on äkki taevas selge, mis siis et kõikvõimalikud vulkaanid on oma popsu maha pannud, kuhu jääb vulkaanituhk, kas keegi tõmbas selle kopsu) ja laeva pardal olevad avastavad et Aafrika on kõrgemale tõusnud (kuid lõputiitrides on maakera endise mandrikujuga). Nojah, tegemist on mingisuguse kehva naljafilmiga. Aga selleks, et sellest blogisissekandest aru saada, peadki sa seda filmi näinud olema. Ma arvan, et vähemalt kolm lugejat on seda filmi näinud.

Vaata Urdu keeles, see on ju nagu kodukandi murre:

http://www.youtube.com/watch?v=zcQ7h32bM54

Nagu ütleb Charlie Frost selles filmis: Kõik halb saab alguse Hollywoodist.

Advertisements
Published in: on september 24, 2012 at 11:52 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/09/24/2012-muinasjutufilm-mitte-aasta/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: