Kuidas arsti juurde saada


Tegelikult on asi lihtne. Esiteks võid uurida eestikeelseid internetiallikaid. Pea iga haiguse kohta on midagi kirjutatud, enamlevinumate kohta rohkem, vähemlevivate kohta vähem. Vahetevahel on need allikad suht puudulikud. Suisa umbluud aetakse ka.  Seepärast loe läbi kõik, mis kätte saada on.

Tõena tasub võtta seda, mille alla mõni arst on oma nime ja töökoha jätnud. Ei tasu lugeda neid kus on tegu alternatiivraviga või loodusraviga vaid ikka neid, millel riiklikku litsentsi omava arsti nimi all. Sensitiivide peale sülita, posijale pista trääs nina alla ja alati tuleb meeles pidada, mida tegid vanad eestlased nõidadega?

Põletasid!

Kõike saab kontrollida, kõike saab guugeldada. Nagu alati.

See arstide registri süsteem on veel vist viimane asi, mis meil töötab, paraku, päraku, arstide register on pikk ja lai, aga kontrollitud. Suisa sigaduse eest jääb arst litsentsist ilma ja peab otsima tööd hästisurelikune.

Kui ise uurida ei viitsi, pole sul haigust man, vaid ainult hüpohondria.

Niisiis, sa pead olema ise tark ja ise endale internetimaterjalide abil võimaliku diagnoosi panema.

Diagnoosi täpsus, ma usun on suhteliselt sama, mis elukogenud perearstidel. Vahe on vaid selles, et ise tunned sa ennast kõige paremini ja vahetevahel oskad vastata küsimustele mida perearst küsida ei julge või ei oska. Või ei julge ise üles tunnistada.

Järgmiseks saadad juhtumi võimalikult täpse kirjelduse kõigile selle erialaga tegutsevatele arstidele, soovitav omas linnas.Häbeneda pole midagi, see on vaid üks juhus ja arstid, nemad on kuulnud ikka igasugu imelistest asjadest, millest tavainimesed iialgi aru ei saa.

Arstid on ka inimesed, siis tasub jääda viisakaks.  Peagi, võib juhtuda, et paarikümne minuti pärast arst teatab, millal ja kuna ta vastu võtta saab.See on üldiselt suht esimene aeg, kus arst tööl on, noh üldiselt samal nädalal.

See meil tasub ilma selgitava osata saata edasi perearstile. On ju perearsti saatekiri vajalik eriarsti juurde saamiseks. Perearstid ei viitsi palju vaeva näha, saatekirja andmine on lihtne töö, lihtsalt prindib ühe paberi välja ja lööb pitsati.

Ja no niimoodi õnnestubki registratsioonimuttidest ja telefonitantsust mööda saada. Oled edukam kui enamus vanu haiglapeere, kelle ainuke eneseteostus tundub olevatki haige olemine. Aga eesti rahvas ongi ju haiglarahvas. Raamatute asemel loeme me ravimite etikette. Puhkuse asemel istume haiglas. Lemmikesineja kontserdi asemel pürgime arsti vastuvõtule. Sportliku metsaraja aseaineks on taastusravi kabinet. Külakogukonna koosoleku asemel on arstikabineti ukse tagune. Hiiemetsa asemel pannakse ohvriand vaikselt arsti laua alla. Aga nad ei söö ju lilli.

Inimesed on osavad. Ja muideks, pea vist kõigil arstidel on Facebookis kontod ka…Vähemalt kõigil, keda ma tean on ja kujuta ette, nad ka kasutavad seda!

Advertisements
Published in: on juuli 12, 2012 at 11:12 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/07/12/kuidas-arsti-juurde-saada/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: