Tartu hääbuv vaim – linnalinnud


Tartu linnalinnud on vares, kajakas ja hakk. Neile lindudele on iseloomulik vali hääl ja agressiivne eluhoiak. Pesitsemisaegadel ründavad nad tihti inimesi. Seepärast hakkasid Tartu inimesed kandma peas metallist ööpotte, milledest ajapikku arenes välja kiiver. Hilem leiti, et kiivrit on hea kanda sõjaväljal ja selletõttu sai alguse Tartu Kaitsekolledž.

Hakke peavad Tartlased oma lemmiklinnuks. Iga õige tartlase salli peal on hakisitt. Sellist salli kannab ta auga ja näitab teistelegi. Hakisitt leiva peal on Tartu söögikohtade tavaline toit. Nime nad sellisele toidule anda veel ei ole osanud.

Hakkide, kajakate ja vareste toitmine on Tartlaste lemmikharjumus. Selleks ostetakse poest toiduaineid, lastakse neil külmkapis hapuks minna ja visatakse siis õue, et varesed söönuks saaks.

Omavahel asju ajades teevad tartlased varese või kajaka häält. Samamoodi nagu varesed peksavad purus väikelinnude pesasid ja mune trambivad Tartlased muru niita ja pudeleid puruks peksta.

Tallinnas käib elu teistmoodi. Toidetakse väikesi linde, tehakse neile pesakaste adekvaatsetesse kohtadesse.Lindude toidupakikesi on tõesti igal pool. Samuti on igal pool meeldivaid võserikke, kus linnud pesitseda saavad. Tulemus on kuuldav, linnulaulust võivad kõrvad kevaditi lukku minna. Ükski kass neis segama ei roni, sest Tallinlased hoiavad need kinni ja koerad on neil nii väikesed, et linnud söövad need koos muude putukatega ära.

Kajakaid ja Vareseid võib Tallinnas näha vaid kaugelt ja kõrgelt.

Palju huvitavamad on isased rähnid, kes emaste tähelepanu püüdmiseks käivad põristamas vastu plekist asju. Linnu teel tambivad rähnid igal aastal valgustid auklikuks.

Veel suuremad linnud on metallist ja pesitsevad Ülemistel. Seda kohta käivad Tallinlased iseäranis tihti toitmas.

Metalllindude toitmine on andnud tulemusi, neid lendab palju tohkem ringi kui vanasti ja samas käituvad nad kultuurselt. Ei poeta midagi, ei tiiruta ilmaasjata.

Tartu aga oma Kajakate Vareste ja hulkuvate mustlastega näeb välja kui prügimägi. Prügimäele me ei pürgi, nii et kuulame parem Pille Pürgi.

Advertisements
Published in: on juuni 3, 2012 at 4:45 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/06/03/tartu-haabuv-vaim-linnalinnud/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: