Riia on kasside linn


Vanad kreeklased uskusid, et iga möödunud aastaga läheb elu üha hullemaks, ning et vanasti elasid inimesed lõbusamalt, muretumalt ja paremini. Riia tundub seda vana-kreeka muistset teooriat kinnitavat.

Tundub et mõnes linnaosas on elu justkui seisma jäänud. Ja mitte sinna tagaigatsetud nõuka aega, vaid pigem sinna kus veel isake tsaar Venemaa kõige suurem staar oli.

Nimelt tsaari staariajal oli Riia Venemaa tähtsuselt kolmas linn ja suurim tööstuslinn. Selge et selline ajastu linnale oma pitseri jätab.

Niisiis on Riias hulgaliselt vanu vabrikuhooneid, mis uusaja tolmu alt vaevu välja paistavad. Keegi neid ei korista, keegi neid ei pühi, seisavad ja kuna nad on hästi ehitatud siis püsivad need kollasest tellisest ehitised veel aastakümneid.

Kõigi kasside rõõmuks, kes nende vahel oma asju ajavad. Kasse on Riias palju. nad ei ole Riiakad vaid päris sõbralikud. Istuvad suurte karjadena koos, ei nori tüli ega kerja silitust. Vaatavad sulle pika pilguga otsa, kui neid kutsud, otsekui … kassid.

Riia on kasside linn. Üks on isegi linna sümboliks saanud. See kes vanalinnas kollase maja katusel selja küüru on tõmmanud.

Jugla ääres passivatel kalameestel passivad omakorda selja taga kassid. Iga kalamehe taga on valvel kass nagu maksuametnik vahib selja taga.

Liiklusrohketel tänavatel kasse ei näe. Neid kohtad ikka agulitänavatel, seal kus majad lammutamisele sendi võlgu ja vanad tööstuhooned endisse tolmu koguvad. Mida vaid pühivad sametikarvalised kõikjalejõudvad kassid.

Advertisements
Published in: on mai 28, 2012 at 7:58 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/05/28/riia-on-kasside-linn/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: