Sõpruse puiestee


Tallinnas on tore elu. Kui tuleb tahtmine õhtul muusikat kuulata, tuleb vaid avada rada7.ee ja kohe on pikk nimekiri silma ees. Kohe avastad, et Sõpruse Puiestee on kodust kahe kilomeetri kaugusel tasuta kontserti alustamas kahe tunni pärast.

Kohalekulgemine on roheliste bussivelgede vaev. Needsamad bussid, mis Tallinnas streikima pandi. Et matsirahva viha pöörduks streikivate õpetajate vastu. Osalt pöörduski. Üks purjus plebei väljendab oma põlgust streikijate vastu sellega, et lööb linnaliinibussi jalaga.

Poliitiline manipuleerimine on kavalam kui me ette arvata oskame. Kuid tuleb kavalam olla. Ja erakondlasi mitte valida.

Laupäevaõhtuti on ka Tallinnas joodikuid märgata. Vähemalt märgavad nad Vong Glehni kõrtsi peldiku korralikult… Keegi on peldikuseinale kritseldanud “Nõmme vabaks”. Jah, separatism elab.

Sõpruse puiestee on oma tuntud headuses. Allani kitarr teeb trollibussi häält. Ehkki mulle meeldib trummar selles bändis kõige rohkem. ta askeldab trummide taga sellise moosivarga näoga. No nagu oleks hullerist trummid varastanud ja ilma tablettideta plehku pannud. Kõige normaalsem mees tegelikult saalis kindlasti. Higi niriseb. Sest Von Glehn on talumatult soe.

Von Glehni eestoas peavad mingid väikekodanlased oma pikalauapidu. Muidu on rahvast seinast seina. Alaealisi kergelt kotikulise kalduvusega miipe. Purjus vanamehi, keda vibalik host välja viskab. Üks  kakerdis saab hakkama sellega, et kukutab Allanile mikrofonii hambusse. Allan neelab verd ja poolt lugu ei laula.

Tal on täna sünnipäev. Sünnipäevaks vastu hambaid. Tore.

Tallinlased on muidu viisakad inimesed. Kuid pommitamise aastapäevaks ( vaata Jaak Juske galeriid facebookis, MILLINE SEE LINN ENNE VÄLJA NÄGI, kurat nagu mingi faking Viljandi?)

pole nad raiped veel tänavatelt lund ära sulatanud. Vat see ajab mu veel rohkem vihale. Kõik erakondlased oma soojadest voodistest välja oma pekiste kõhtudega teelt jääd välja sulatama…

 

Advertisements
Published in: on märts 11, 2012 at 9:48 p.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/03/11/sopruse-puiestee/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Ja kui esimeses reas purjus tibi tantsima hakkab, siis esimesse ritta rohkem inimesi ei mahugi. Muidu lahe koht,

    L@SSIE: Purjus inimene vajab samapalju ruumi kui trummar. Kaine eestlane tahab enda rohkem aga tervet krunti, kuhu ta ehitab maja, sauna, koerakuudi ja kuulipildujatorni naabrite piilumiseks.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: