Fooliummütsike ja kurb Antship


Elas kord metsaveerde rajatud uusasumis üks noor ja nobe neiuke, keda kõik tema kummalise peakatte järgi kutsusid Fooliummütsikeseks.

Ühel heal päeval saatid Ema ta läppariga Vanaema juurde läbi metsa. Vanaema arvuti oli viirusse nakatunud ja Fooliummütsike pidi talle uue Kaspirovski viirusetõrje viima.

Enne veel hoiatas Ema igasuguste võõraste onudega rääkimise eest.

Linnatagune mets on tore koht. Seal kohtab liputajaid, kellega saab alati nalja. Kommionud pakuvad magusaid komme ja piilujad lõhnavad nii magusalt. Aga kuige hullem on kurb Antship. Kes vaatab nii armsalt kurva näoga otsa, et naisterahva süda heldib ja käsi tõttab kohe valimiskasti temanimelist sedelit poetama.

Kõnnibki Fooliummütsike läbi metsa. Liputaja liputavad, piilujad piiluvad, Papparazzid pildistavad. Seltskonna ajakirjanik istub kuuse ladvas ja karjub möödajatele küsimusi: “Mida sa hommikuks sõid? Keda eile kõrtsus lõid: ”

Metsas on igati lõbus elu.

Kui äkki Fooliummütsike näeb kurva näoga haledat kuju. No kohe nii haledat, et võttab silmast pisara välja.

“Kuhu sa oled teel?” küsib kurb mees. “Vanaema juurde, viirusetõrjet viima,?”  Vastab fooliummütsike, sest ta ei oska veel valetada. Valetamisõpetus tuleb alles põhikooli lõpuklassis, kui koolilastele valimissüsteemi tutvustatakse.

Kurb Antship istub kännul edasi, kohe nii kurb, et isegi puudel vajuvad lehed longu ja ükski rohukõrs ei kasva üle 15 sentimeetri kõrgeks.

Fooliummütsike võtab jõu kokku ja kulgeb Vanaema maja juurde.

Vanaema pole toas näha. Ainult ekraanil võbeleb tema pilt. Fooliummütsike kukub kohe küsima: ” Vanaema, miksu telefonil nii suur displei on?” “Selleks, et sind paremini vaadata.”

“Vanaema, miks Veebikaameras su riist nii suur on?” küsib Fooliummütsike edasi. Temagi on seltskonnalehtedesse lugusid kirjutanud, ilma tähestikku tundmatagi.

“Selle jaoks, et sind paremini õpetada,” vastab Vanaema, kes on tegelikult kurb Antship, kes on end arvutisse downloadinud.

Tas tõmbab ka Fooliummütsikesse interneeduseriiki. Fooliummütsike jõuab vaid kiledalt karjatada.

Kuid seda kiljatust kuulevad Facebooki vahendusel ACTA jahimehed. Kiiresti saabuvad nad läppari juurde, teevad kõvakettale restardi, hävitavad viirused koos Fooliummütsikese ja Vanaemaga ja lasevad vabadusse Kurva Antshipi.

Antship roomab kohaliku lasteaia alla uusi ohvreid ootama. Kõik on rahul, ainult Fooliummütsikese ema ei saa aru, miks talle ACTA meeste poolt arve saadeti ja kus kaaneta kaevus tema tütar oma viimast und puhkab…

 

 

Advertisements
Published in: on veebruar 14, 2012 at 8:48 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/02/14/fooliummutsike-ja-kurb-antship/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: