Tule ja jää pidu


Alustuseks oli probleem – kus kurat asub Siili keskus. Me elame peenisekeskses maailmad, kus siilidel on kohta vaid jalgevahelt läbi kõndimiseks ja omaette “Mõnna – mõnna” ütlemiseks.

Aga havi käsul ja vanade elajate teadmisel leidsime ikkagi selle platsi üles. Kui kuskil on Maxima pood, taarapunkt ja pangaautomaat, siis Tallinlaste jaoks on tegemist keskusega.

Rahva rõõmuks oli püsti pandud seitse kunstiliselt kujundatud põhuhunnikut. Üldiselt need jäid ka põledes põhuhunnikuteks, nii et enamuse ajast sai rahvas viibida lihtsalt põlevate põhuhunnikute all, mis allatuult ohtralt sädemeid levitasid, nii et mõnigi võis enda vastse kalli raha eest ostetud jope seest seitse väikest augukest leida. Loomulikult oli koht selliseks tuleetenduseks kõige parem valitud, läheduses olevates tornmajades hakkasid huilgama suitsuandurid. Järgmise aasta tuleetenduse peaks PERHi korpuse akna all tegema, saaks peost ka koomapalatites viibijad osa.

Tulemöllu alustuseks loeti ka regivärssi, millega loitsiti tuld kodusid uueks looma. Jah seda võib juhtuda, kuid Mustamäe majad on valdavalt valmistatud betoonist ja põlevad korterhaaval. Kui te mustamäelased oma kodusid niimoodi uueks looma hakkate, siis ma vaataks heameelega pealt.

Kõige kenam tuleskulptuur oli kummaliste nimedega seltskonna poolt loodud “Vitruviuse mees” Meenutas tõesti seda History canneli reeklaamilogo. Päris huvitav oli ka teos, mis kujutas päikest, kuud ja nende vahele kedagist üles poodut.

Kogu vaatepilti häirisid ohtrad kaameramehed, kes karjana iga skulptuuri ümber plõksutama kogunesid. No kuna asi toimub Tallinnas, siis piisaks ju ühest Tallinna TV olümpose seebikaga pildistajast küll.

Kaagi sümboolika käis ikka mitmest läbi kas tahes või tahtmata. Guy Favkes on ka eestimaal populaarne. Julius Kuperjanovi esimene vägitöö sai vääriliselt korratud.

Kõik inimesed omal jalal koju ei läinudki, vähemalt üks sõitis suisa kiirabiautoga minema. Teistel cvedas kehvemini ja nad pidid leppima kärsahaisuga riiete küljes.

Tule ja jää pidu kestab. Tuli on kustunud, kuid jää kaunistab endiselt Mustamäe kõnni ja sõiduteid. Tehke siis ilusaid piruette, kallid Mustamäelased!

Advertisements
Published in: on jaanuar 16, 2012 at 8:09 e.l.  2 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2012/01/16/tule-ja-jaa-pidu/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 kommentaariLisa kommentaar

  1. Mõnel oli telefon üldse välja lülitatud ja ma ei viitsinud põhu- ja kuusetule valgel haarangut korraldada.

    L@SSIE: Minu telefon muutus pärast huultega puutumist kärnkonnaks. Paraku ei oska kärnkonnad elektromagnetilisi signaale vastu võtta.

  2. Viimane lause on kuidagi harjumatult armastusväärne … 🙂

    L@SSIE: Piruette ja balletti harrastatatakse ikka Mustamäel pidevalt…


Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: