Meditsiinisüsteem toodab invaliide


Noort perekonda tabab õnnetus, sünnib laps, enne aega, väikse veaga, suure peaga. 600 grammine, vaid leivapäts kaalub tast vähem.

Arst teatab rõõmustades, et tervet elulooma lapsest ei saa, kuid meie meditsiin on juba sellel tasemel, et suudab tagada talle ellujäämise. Lapse elu päästmisele kulutatud raviraha eest saaks päästa kolm liiklusõnnetusse sattunud pereisa ja kaks sarkoidoosis pereema, kuid mis teha – sünnitushaigla eelarve on tähtsam. Saab aga endale rusikaga King – Kongi kombel vastu rindu peksta ja rahvusvahelistel konverentsidel

Lapse isa kergitab kaabut ja lahkub teiste tüdrukute juurde. Nende juurde, kellel juba piisavalt aastaid, et võib, kuid pole piisavalt oidu et teada, et ei pea.

Naine jääb oma orbikukesega üksi. Iga päev vaja teha keerulisi meditsiinilisi toiminguid. Tööl käia ei saa. Aastad lähevad, kaunimad aastad elust, kus inimene võiks teha tööd ja tulemusi nautida.

Kuid emaarmastus ei luba ühel päeval elutähtsaid toiminguid tegemata jätta, selle järel kombekohaselt kolme peotäit mulda visata ja kuu aega kurb olla.

Ja siis eluga uuesti alustada.

Riik maksab. Veidi. Vähe, et elada, piisavalt, et tuba oleks vahelduvalt soe ja toiduimitatsiooni jõuaks osta.

Haigla kerjab enne jõule uut raha, et saaks rohkem orbikuid toota. Loll harimatu mass jätab jõuluks lauale kolmanda süldivaagna ostmata ja annetabki. Osa raha pistab haiglajuht endale tasku, kuid jällegi üks uus elustamisaparaat juures. Nüüd suudavad nad elule hoida juba 500 grammiseid leivapätsikesi.

Aastad lähevad, naine vananeb, orvik teeb hällis ikka rõõmsalt korisedes tadaa.

Kusagil passib eidekoor, valvel, kui keegi peaks piiksatama sõnakese eutanaasiast. Ise nad pole elu sees isegi mähkmeid vahetanud.

Elu on ju püha, hoiame ka vanureid aparaadi all ja opereerime vähihaigetele soolikaid kõhu peale, et nad ikka kauem kähiseks.

Kusagil istuvad koos targad poliitikud, kes leiavad, et teadvusetult vegeteerijatel on olemas ju ka valimisõigus, mida nad võivad delegeerida…nendesamade poliitikute toetajatele.

Ja süsteem tiksub. Kuni geneetiline allakäik selle piirkonna tühjaks pühib.

 

Advertisements
Published in: on detsember 28, 2011 at 10:20 e.l.  4 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/12/28/meditsiinisusteem-toodab-invaliide/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 kommentaariLisa kommentaar

 1. Ei ole see nii must ja valge …
  Terv. ema, kelle laps sündis 29. nädala pealt.

  L@SSIE: Siiski, siiski mina olen neid paketilapsi ka näinud. Ka väljakantud rasedustest.

 2. […] lõhub teinekord elusid Posted on detsember 29, 2011 | Lisa kommentaar L@ssie võttis täna oma blogis üles surma teema ja küsis, kas me oleme liiga kaugele läinud. Kas kõiki enneaegseid lapsi peab […]

  L@SSIE: Nu ei pea ju.

 3. Päris karm tekst LaCie kohta. Omamoodi õigegi.

  L@SSIE: Mina paraku olen kahjuks väljakantud laps.

 4. No ma tulin ka poolteist kuud varem ilmale ja arstid teatasid emale, et elulooma ei saa. Nagu näha mauran täies elujõus veel 35 aastat hiljem 🙂

  L@SSIE: Võibolla see ainult tundub sulle. Äkki vahetati sind ära?
  Arstid, jah, ütleme, et enamusel surmajuhtumitel on surma põhjuseks diagnoos.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: