Igast beibest sirgub ükskord babulja


Situatsioon saab alguse kahe universumi esindajate kokkupõrkest. Nimelt meie universumile rajatakse tagumisse otsa uut auku, sest et vana oli liiga kitsas ja ei võimaldanud väljuval väljuda.
Parasjagu käivad ehitustööd, st. ehitusmees puhkab päiksevarjus lammutatavate müüride vahel, sillutis pea kohal kõrgumas nagu Damoklese mõõk, kui just keegi tal kõrval ei seisa ja tema peale ei karju.
Seekord on karjujaid mitu. Põhjuseks väike peenike kaablijupp mis ühe maja tagumikust teise maja esimikku jookseb. Nimelt pärineb see jupp aastast 1830 a. e.m.a., umbes sellest ajast, kui Napoleun oma auto Tšehhoslovakkia kristalli täis laadis ja sellega esimest korda Bresti turule sõitis.
Või umbes sellist seletust kuulsin ma pisikese hallipäise suust.
Pisike hallipäine tõmbab üpris kähku koos väikese, rangis jalgade ja hallikoonulisega minema. Ma arvan, et see on ta abikaasa, kes niimoodi tuhvlialusena neljakäpakil oma matrooni käsu all päevi mööda veedab.
Suur ja tugev jääb kohale ning räuskab edasi. Meil pole õigust kultuuriväärtustega niimoodi käituda, me oleme imperialistid, onanistid, utilitaristid ja kõik need muud seitse surnuaiapattu veel lisaks.
Tõestuseks rabab ta kaenla alt raamatu. Polegi raamat, hoopis fotoalbum on.
Vaatlen siis seda fotoalbumit. Seal on olemas kõik, mis pealt 45se naisterahva elukaares pildistada on – nagu ikka kohustuslik pilt paljast imikust, väike tüdruk mingi ainega laua taga mäkerdamas, väike tüdruk plekist auto roolis, väike tüdruk kolmerattalisel rattal, veidi suurem tüdruk koeraga, veidi veel suurem tüdruk suurema jalgrattaga, vahepeal paar pilti mingist lõunamaast, Ukraina ma arvan. Juba päris suur ja ütleks et ilus tüdruk rahvariides, looritatud pilguga noore kena neiu pilt. Siis paar sünnipäevapilti kus on koos vuntsidega onud viinaklaasi taga, siis loomulikult koolilõpupilt ja pulmapilt, siis veel paar lõuna vabariikide pilti, Tadžiki, ma arvan, siis noor ema koos palja imikuga, noor ema koos Minu Universumiga (tagaotsas eelpoolmainitud juhet EI OLE), siis noor ema kiledressides ja värviliselt, paisab et 80ndad on lõppemas, siis mingi mehe matusepilt,siis veel ja veel matusepilte ja viimaks pilt temast endast, rasvad trikoosse topitud ja tagataustal ilmselt Egiptus. Eelmisest aastast.
Jah, peaksin mainima, et üks pilt on puudu. See on tema enda matusepilt.
Igatahes on tõestatud, et see juhe ei pärine kauemast ajast kui ainult 20 aastat, sellisele võib kohe mõnuga tangid sisse lüüa ja viia keldrisse vaseks töötlemisse, mida ma ka teen. 91 kg 500 g. Arvake ära, kelle kaal see on.

Advertisements
Published in: on juuli 6, 2011 at 2:09 p.l.  Igast beibest sirgub ükskord babulja kommenteerimine on välja lülitatud  
%d bloggers like this: