Regiöö röginad


Järjekordne Regiöö festival laiub Plink – Plonki klubi esimesel korrusel.

Rahvamuusikakontsert, kus esile astumas niid leedukad, lätakad, rootsikud, aga norrakad esinesid juba ära. Eestlasi lastakse ka lavale, ja inimesi nende saatel tantsu vihtlema.

Niisiis, istun Regiööl puki otsas ja otsustan, kes saab ja kes ei saa. Paraku, päraku on publiku põhimass bändimeeste sõbrad ja rahvusvaheline folgieliit.

Seega on küllaldaselt aega muusikat ja inimesi kaeda. Muusikat on palju ja naturaalset. Sellist, mida võib nimetada tõeliseks. Ja loomulikult pole ühestki lähedase või kauge maa tagusest külalisest asja eurovisiooni jaoks. Hea kui neid raadios mängitakse. Pane korraks vikerraadio mängima. No mis SITT sealt tuleb?

Aga festival läheb täna edasi. Kella kolme ajal Plinkplongis. Kõige pealt Balti kala.

Leedulased Vici piinavad kõigepealt pille ja saab tantsu ka lüüa. Tantsu võib lüüa. Kui omavahel löömiseks läheb, siis löön ma teid mõlemaid välja.

Veidi hiljem tulevad lätlased, sellised skinheadi välimusega rahvamuusikud, kel nimeks Vilki (elik Hundid) ja kes teevad ka.  Tantsumuusikat ka.

17 paiku saab vaadelda haldjajuustega Rootslannat. Kes pidada eriti hea olema. Igatahes on ta haldjalikult kõhn, mine tea, äkki ongi haldjas.

No siis veel loomulikult Triskele ja vaikuse muusika.

Ja kell 19 on põhipidu. Rahvamuusika kala, kus kõik tähtsamad ja tähtsusetud tegijad koos.

Kes kohale ei tule ja osa ei võta saab aasta jooksul peksa.

Muuseas, öösel koju jõudes leidsin trepi peal ristseliti maja välisukse eest vedelemas Kiisumõmmi. Kunagised Kääbiku joomakombed (Kääbik nimelt jäi magama Tartu Raekoja ukse ette, nii et tähtsad ninad ei saanud tööpäeval sisse ega välja) pole kadunud. Siiski ma ei lasku linnavalitsuse ametniku tasemele ja klobin kiisumõmmi seni kaua, kuni ta suur ja kallerdav keha võimaldab ukse avamist ja üle astumist.

Pärast fotokaga tagasi tulles avastasin, et ta on istuma tõusnud ja fotogeenilise olemuse minetanud. Raske see fotograafi elu.

Advertisements
Published in: on mai 21, 2011 at 8:26 e.l.  2 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/05/21/regioo-roginad/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 kommentaariLisa kommentaar

 1. Kas Kiisumõmm tere ka ütles?

  L@SSIE: Polnud suuteline…

 2. Mitte et ma end kogenud loodusfotograafiks peaksin. Aga olen märganud, et kui kunstipärases poosis peesitavale kiisule või kutsule pildimasinaga ligi minna, ajab too end kohe üles ja hiilib häbelikku nägu tehes minema, stiilis “appikene, ärge pildistage, mul on täna saba kammimata”.
  Ilmselt kehtib sama ka mõmmide puhul.

  L@SSIE: Alati kui sa hakkad pildistama rahvamuusikat esitavat kollektiivi, oskab objektiivi ette keegi suvaline kakerdada. Rahvatantsijad ise ei jää kunagi pildile huvitavais poosides vaid tundub, nagu kolm inimest suvalisest hulgast oleks ühel ajal jala üles tõstnud.

  Muideks, pidin eila pärast Rootsi haldja kontserti kuradi kähku jalga laskma, sest mingid väiksed lapsed hakkasid jeesusest laulma. Kas see oligi see rahvamuusika kala? Ei mõista ma seda tänapäeva rahvamuusikat. 😛

  L@SSIE: Jah, kusjuurest sellest lapseparvest üks tuli mulle kurtma, et ta ei saa aru, mida talt koolis nõutakse, ta peab kirjutama kirjandi Joona pääsemisest ja see lugu hirmutab teda, kala poolt allaneelamine ja üldse need võikad surmalood seal piiblis, see pole laste jaoks.
  Lohutasin teda sellega, et ta kasvab kunagi suureks ja siis saab ise otsustada, kuhu läheb ja mida teeb. Tüdruk lubas selle peale minu juurde elama tulla. No loodame, et ta enne 10 aastat ei leia, et ta on piisavalt suur.
  Üldiselt tuleks need lapsed vanemate käest ära võtta ja vanemad steriliseerida – kastreerida, et nad rohkem lapsi ei saaks.
  Üleüldse oli see kontsert kõige võikam osa sellest muidu nii hästiõnnestunud üritusest.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: