Petetud


Ühel ilusal kevadisel päeval, kui puulehed päikest püüdsid, otsustas isand Eilass minna linna peale jalutama. Kuna sellised iseenesest pakatavad isandad ei jaluta trotuaaril ilma mõtteta edasi – tagasi, siis võttis mees nõuks külastada Prima Vista suure numbriga aaret.

Tee peal kuulis ta äkitselt oma selja taga kummiketside plaginat. Kuna alati sellisele pladinale alati mingi pahandus järgneb, pööras isand Eilass ringi ja nägi oma selja taga ammust sõpra Pöörast Hirve. Pöörane Hirv oli lõpetanud just kohvikus kohvi joomise ja leidis nüüd paraja võimaluse kiireks lahkumiseks.

Kuna ka Isand Pöörasel Hirvel polnud sel parajalt palaval päeval midagi teha, nõustus ka tema Prima Vistat kaema tulla.

Heintz Putz ei istunud kaugel. Selles paigas kus ta ikka.

Sai kaetud kaugelt ja lähedalt. Ausamba all on betoonraketised. Seisaks need rahus tänase päevani ja maailma lõpuni, kui mitte geopeituri kuri käsi neid välja kirkunud poleks.

Heintzi Pronksbareljeefi taga on õõs. Sinna toppis Eilass oma valgeid, tööga rikkumata käekesi, kuid peale ämbliku kootud kanga ei puutunud talle näppu midagi.

Pöörane Hirv passis niisama ringi, kuid peagi tuli kuskilt linna pealt ilma päevakübarata daame ja istus konkreetselt ausamba kõrvale pingile maha.

Mille peale kaks isandat pahuralt lahkusid. Pöörane Hirv küll soovitas ausamba kõrval vedelenud tänava pühkimise harja sellise aarde peitnud rohuteadlasele kuni viimase otsani tagumikuauku toppida.

Kuid Isand Eilassile ei pakkundud selline seis südamele rahu. Ikkagi nii tuntut koht ja ei saa ju olla. Ta ootas ära pilkase pimeduse tunni ja asus uuesti teele.

Võtis kaasa pildimasina ja jõumeeste masina.

Pilkase pimeduse tunnil polnud ausamba juures hingelistki. Kähku tegi Eilass ausamba sisemusest pildid, turtsatas pahaselt ja asus ümbruskonda uurima.

Kuna läbi õhuvalla massina antud teadaanne soovitas jälgida, kuhupoole pronkskuju oma silmad keerab, siis astus Eilass varsti panga küljel olevaid paljaste nokude ja ankrutega poiste seljataguseid läbi kobama.

Paraku avastas ta hetkeliselt endal kellegi pilgu.

Seisiski ta selja taga automobiil ja selle kõrval kaks Eimiilitsat. Eimiilitsad osutusid Isand Eilassile tuttavateks härradeks. Seetõttu polnud nende uudishimu pahatahtlike killast. Kärmelt veeretati automobiil linnakäimla taha peitu ja asuti sündmuspaika uurima.

Vaadati kaevukaante alla ja vihmaveetorude peale. Kombati läbi konditsioneeri korpus ja Isand Eilassi moraalne pale.

Eimiilitsad kaalusid isegi pommirühma kohalekutsumist. Kuid et siis oleks pidanud olema kindel teada pommimehhanismi paikapanemisest, sellise teate eest saab aga ata – ata ja seda Eilass ei soovinud.

Sündmuspaiga uurimisel tuvastasid eimiilitsad ühe surnud kassi, portselanist väikese inglikuju, 10 Eurosendise ja alkoholijoobes alaealise urinaatori, kes enda avastamise peale kadus sinise suitsu välkudes nagu sortsi sugu.

Otsimise lõpetades sooritasid Eimiilitsad tulla hommikul Eimiilitsasse avaldust kirjutama. Kuna pahategija on teada, võib talle teha karistust mitme asja eest. Kultuurimälestuse rüvetamis eest. Inimväärikuse solvamise eest. Prahi keskkonda loopimise eest. Liikluse takistamise eest ja loomapiinamise eest loomulikult ka.

Või pakuti lahendust, et kui Isand Eilass suudab ise peitjale korraliku ketuka anda, siis nemad ei sekku, ainult ärgu püsivaid kehavigastusi tekitagu.

Euro 10 sendine võeti taskus kaasa, Inglikujuke pandi Eimiilitsa autosse õnne järgi vaatama, surnud kass lubati kodusele ravile ja peagi valitses Magistri tänaval jällegi eline valgus, mis tasapisi koidikusse hajus.

Vaid üksiku töötu purjus laulujoru tervitas saabuvat päeva.

Advertisements
Published in: on mai 15, 2011 at 11:29 e.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/05/15/petetud/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. see oli sul yle pika aja yks õnnestunumaid reportaashe

    L@SSIE: Jaah?


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: