Magnet


Meie elu koosneb lisaks igasugu erinevate vedelike vahetumisele ka magneedirauast.

Magneediraudu on erineva suuruse ja välimusega. Mõni inimene on vaimselt magneediraud ja ei saa ise arugi, kuidas ta inimesi enda ligi tõmbab.

Mõni mees näiteks on tibimagnet. Üldiselt tunneb neid ära boybe välimuse järgi. Aga peale kaisus magatamise pole sellise boybega midagi peale hakata. Tööd teha ta ei oska ja ei taha. Pärast noorsusliku värskuse minetamist tuleb boybe panna hooldekottu rahunema.

Mina isiklikult näiteks olen hullu magnet. Igasugu skisofreenikuid ja poolikuid inimesi tiirleb ümber mu erinevatel orbiitidel, seni kuni suudan nad kokku põrgatada mõne tugevamat sorti taevakehaga ja nad lõplikult puruks lähevad.

Aga võtaks nüüd kätte need reaalsed magnetid, need mis on metalse iseloomuga ja võimaldavad algajal metallurgil teada saada, kas tegu on vase, alumiiniumi või ilusa pettusega.

Võtame näiteks Euromündid. Väikesed, punased, suht võimetud, kuid väga hinnatud. Peaksid koostiselt olema enamjaolt vask. Kuid vask magneedirauale ei reageeri, eurosent küll.

Suuremad ja kollakat värvi mündid magnetile ei reageeri. Nemad vist on tõesti vasest. Küll teevad seda aga eurosed ja kaheeurosed. Ilmselt jällegi pooletoobine vask.

Tavakasutuses saab kõige paremaid magneteid, kui laiali lammutada arvuti kõvaketas. Need on sellised umbes 10 kilose tõmbejõuga. Piisavalt tugev, et mitte külmkapi ukse küljest lahti tulla. Piisavalt tugev, et enda külge kleepida minu korterit revideeriv sõber, kes ehmatusest põgenes, maha jättes ihupesu ja isiklikke esemeid ning persekeeratud arvuti.

Aga olla veel tugevama tõmbejõuga magneteid. 25 ja 100 ja isegi 1000 kiloseid. Millega võiks varustada neid, kellel tõesti varastamine plaanis.

Samuti võiks sellega varustada kõik kulturistid.

Läheb kulturist jõusaali, ei pea oma käelihaseid kulutama, metall kargab kohe talle ise ümber musklite.

Või siis kuulikindel politseinik – tegelase kuulivesti külge kleepuvad kõik relvad kinni ennem kui neist pussu lasta jõutakse.

Aga magnetitega ollakse hädas olnud ka reaalses elus. Nimelt üks 60 kilone elektrik pani endale päris mitu arvutimagnetit tasku. Esimene probleem oli võtmekimbu kättesaamisega. Pärast nende kättesaamist polnud tema Timeweari riided enam nii uued, vaid pleki ja auguga.

Järgmine raskus avanes linnaliini ukse näol. Nimelt kleepus mehike riideid pidi ukse külge ja ise lahti ei saanud.

Õnneks ei sõitnud buss ära. Kujutle, ette, sõidab buss mööda linna, endal elektrik ukse küljes pendeldamas ja appi karjumas. Kindlasti parim reklaamietendus sellel sajandil enesele auto ostmiseks.

Aga tuli paar sõbralikku venelast ja ühisel jõul tõmmati mees vallale.

Edasine teekond kulges kõnniteede keskel ja teetõketest kaugel hoides.

Siiski oskas keegi vanemapoolne maadaam oma käekoti talle tagumiku külge kleebitada.

Viimaks jõudis mees sinna kuhu vaja. Pani magnetid külmkapi uksele ja ütles, et tema ei taha sest enam midagi teada.

Egas minagi.

Advertisements
Published in: on mai 14, 2011 at 10:43 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/05/14/magnet/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: