Palatikaaslane


Palatisse sattunult ei tasu kohe voodisse teki alla pugeda. Sinuga ühes ruumis on veel mõned inimesed. Tavaliselt on nad vanemas eas ja veidi hädised. Tervita neid, küsi, kust nad pärit. Ja varsti nad räägivad, mis neil viga.

Teid ühendab lisaks haigusele kindlasti üks asi – hall käepael paremal käel. Käepaelal on igale vabariigi kodanikule kõige kallim number – isikukood ja inimese nimi.

Palatikaaslasi võib olla mitmesuguseid. Tavaliselt muutub tavaelus individualistlik ja pahur inimolevus haiglapalatisse sattudes teistega arvestavaks ja lahkeks. Senine territoorium, mida inimene arvas enda omaks kuuluvat ja oli pisut suurem kui maakera, piirdub äkitselt vaid voodi ja kahtlase väärtusega kapiga.

Ka tavapäraseid argielu mänguasju ei saa haiglasse kaasa võtta. Riietuse pärisosaks on halatt,mis pole moodne vaid pigem soodne. Kallis kell võib olla käe peal, kuid kui see käsi on kahvatu ja võibolla mõnel juhul enam oma omaniku küljes, kaotab kell oma tähtsuse.

Kõik see tasandab inimliku kõrkuse ja toob esile nõrkused. Käijad aitavad lamajaid ja varemolnud õpetavad uustulnukaid. Meditsiiniline elu nõuab tehnilist nutikust. Ja tohtrite erikeel õppimist. Lisaks füüsilised vaevused, igal ühel omamoodi, kuid valuvaigisti on sageli samat marki.

Läbielatud kannatused ja ühine diagnoos liidavad inimesi. Palatikaaslastest saavad sageli sõbrad kogu eluajaks ja tükiks ajaks peale surmagi.

Surnuaiale paraku inimesi eelistatakse paigutada endiselt perekondade kaupa.

 

 

 

Advertisements
Published in: on aprill 12, 2011 at 12:35 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/04/12/palatikaaslane/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: