Palatikaaslane


Palatisse sattunult ei tasu kohe voodisse teki alla pugeda. Sinuga ühes ruumis on veel mõned inimesed. Tavaliselt on nad vanemas eas ja veidi hädised. Tervita neid, küsi, kust nad pärit. Ja varsti nad räägivad, mis neil viga.

Teid ühendab lisaks haigusele kindlasti üks asi – hall käepael paremal käel. Käepaelal on igale vabariigi kodanikule kõige kallim number – isikukood ja inimese nimi.

Palatikaaslasi võib olla mitmesuguseid. Tavaliselt muutub tavaelus individualistlik ja pahur inimolevus haiglapalatisse sattudes teistega arvestavaks ja lahkeks. Senine territoorium, mida inimene arvas enda omaks kuuluvat ja oli pisut suurem kui maakera, piirdub äkitselt vaid voodi ja kahtlase väärtusega kapiga.

Ka tavapäraseid argielu mänguasju ei saa haiglasse kaasa võtta. Riietuse pärisosaks on halatt,mis pole moodne vaid pigem soodne. Kallis kell võib olla käe peal, kuid kui see käsi on kahvatu ja võibolla mõnel juhul enam oma omaniku küljes, kaotab kell oma tähtsuse.

Kõik see tasandab inimliku kõrkuse ja toob esile nõrkused. Käijad aitavad lamajaid ja varemolnud õpetavad uustulnukaid. Meditsiiniline elu nõuab tehnilist nutikust. Ja tohtrite erikeel õppimist. Lisaks füüsilised vaevused, igal ühel omamoodi, kuid valuvaigisti on sageli samat marki.

Läbielatud kannatused ja ühine diagnoos liidavad inimesi. Palatikaaslastest saavad sageli sõbrad kogu eluajaks ja tükiks ajaks peale surmagi.

Surnuaiale paraku inimesi eelistatakse paigutada endiselt perekondade kaupa.

 

 

 

Advertisements
Published in: on aprill 12, 2011 at 12:35 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/04/12/palatikaaslane/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: