Eriarst


Eriarst pesitseb enamasti polikliinikus korrus kõrgemal perearstist. Eriarst võtab vastu paar tundi ühel päeval nädalas. Ja on kasulik olla kohal veerand tundi enne vastuvõtu algust. Sest vanad käijad on targad ja tulevadki täpselt kümme minutit enne kella kukkumist kohale.

Täpselt tulijatel pole muresid päeva veetmisega – nad saavad oma tagumikku kandiliseks istuda sellessamas ooteruumis. Sest hädalisi on palju.

Eriarsti juurde minemisel on tähtsaim asi saatekiri. Ilma selleta oled tuppa tunginud herilane, kes kärmelt välja peletatakse.

Eriarst maskeerib oma oskusi valge kitli taha. Võrreldes perearstiga on tema jutt konkreetsem. Ka ei kipu ta oma patsiente nii palju käperdama, kui perearstid seda teevad.

Eriarst annab konkreetse ja kiire otsuse. Kas maha lõigata, kinni siduda, läbi valgustada või annetada heategevuseks vaestele.

Eriarstiga ei vaielda.Tegelikult tunnistatakse eriarstile üles ka asju, milledest vaikitaks politsei, abikaasa, sotsiaaltöötaja ja helikopteri piloodi ees.

Eriarsti juurest viib edasine samm edasi tavaliselt haiglasse. Haiglas hakkab toimuma ravi. Senini on sind ainult analüüsitud, käperdatud, igasugu ainetega kokku mäkerdatud, heal juhul ka nuusutatud ja muidu tarka juttu aetud.

Advertisements
Published in: on aprill 4, 2011 at 9:18 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/04/04/eriarst/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: