Eriarst


Eriarst pesitseb enamasti polikliinikus korrus kõrgemal perearstist. Eriarst võtab vastu paar tundi ühel päeval nädalas. Ja on kasulik olla kohal veerand tundi enne vastuvõtu algust. Sest vanad käijad on targad ja tulevadki täpselt kümme minutit enne kella kukkumist kohale.

Täpselt tulijatel pole muresid päeva veetmisega – nad saavad oma tagumikku kandiliseks istuda sellessamas ooteruumis. Sest hädalisi on palju.

Eriarsti juurde minemisel on tähtsaim asi saatekiri. Ilma selleta oled tuppa tunginud herilane, kes kärmelt välja peletatakse.

Eriarst maskeerib oma oskusi valge kitli taha. Võrreldes perearstiga on tema jutt konkreetsem. Ka ei kipu ta oma patsiente nii palju käperdama, kui perearstid seda teevad.

Eriarst annab konkreetse ja kiire otsuse. Kas maha lõigata, kinni siduda, läbi valgustada või annetada heategevuseks vaestele.

Eriarstiga ei vaielda.Tegelikult tunnistatakse eriarstile üles ka asju, milledest vaikitaks politsei, abikaasa, sotsiaaltöötaja ja helikopteri piloodi ees.

Eriarsti juurest viib edasine samm edasi tavaliselt haiglasse. Haiglas hakkab toimuma ravi. Senini on sind ainult analüüsitud, käperdatud, igasugu ainetega kokku mäkerdatud, heal juhul ka nuusutatud ja muidu tarka juttu aetud.

Advertisements
Published in: on aprill 4, 2011 at 9:18 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/04/04/eriarst/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: