Polikliinik


Eesti meditsiinisüsteemi võib võrrelda Dante 9 ringilise põrguga. Sinna süsteemi sattunult saate tutvuda hulgaliselt uute inimestega, avastada enda jaoks oma seni väga hästi tuntud kodulinnas uusi ja tundmatuid, pisut sellest kodulinnast suuremaid kohti ja veeta huvitavalt aega.

Kui haigekassakindlustus olemas, siis anna aga tuld. Esimene samm viib sind tavaliselt polikliinikusse.

Polikliinik on valdavalt suur ja nõukaaegne ehitis, kas on ta siis üks eraldatud osa haiglast või päris oma maja mis ühest otsast laguneb ja mida teisest otsast jälle üles ehitatakse.

Polikliinikus kohtud inimesega, kelle ametinimetus kõlab natukene ühte rumalat sõna meenutavalt. Igal inimesel peaks olemas olema oma perearst. Tihti juhtub noorte ja tervemate puhul, et perearstiga saadakse kokku 15 aasta järel.

Seepärast on perearst natukene solvunud ilmega ja arvab, et tahad pohmaka tõttu töövabastust saada.

Kuid nii see lugu pole heal juhul  ja kui sa oma tervisevea ette näitad siis muutub ta 180 kraadi lahkemaks ning suunab su edasi. Kas siis eriarstile, koju rahunema, EMOsse või Hispaaniasse päevitama.

Igalühel on oma haigus. Minul näiteks on selline, mille raviks soovitatakse Hispaaniasse päevitama minna.

Mõnel teisel haigel soovitatakse jälle rohkem pesta ja vähem näppida. Igaleühele oma.

Lisaks perearstidele pesitsevad polikliinikus ka igasugu protseduure harrastavad inimesed.

Klistiiri ja raaltomograafi jaoks pead end haiglasse munsterdama. Ultraheli saad aga siinsamas kätte ja pärast kirud ja vannud ennast geelist puhastades.

Polikliiniku ooteruumid on kroonupastelsetes toonides. Ja mõjuvad igavalt ning tekitavad tunde, nagu kuskilt nurga tagant oleks koheselt ründamas suur gäng pisikuid.Ideaalne koht väikeseks tukastuseks, sest konveiermeetodil töötav polikliinik on arstide vähesuse tõttu ülerahvastatud ja oodata saab kaua.

Võta kaasa raamat, aga mitte liiga igav raamat. Näiteks Mihkel Raua “Sinine on sinu taevas” on soovituslikult polikliiniku all ajaleheputkas odavhinnaga müügil.

Ainsaks meelelahutuseks on välja pandud ravimite reklaamid. Millest saad teada, et Eesti asub Ida- Euroopas ja siia sõites pead end vaktsineerima paljude asjade vastu. Teistsugune meelelahutus on kuulata vanade polikliinikuskäijate omavahelisi jutte. Neid kuulates saad teada, kelle laps on suureks kasvanud ja kuidas pea peal seismisega saab astmat ravida.

Polikliiniku koridorides kohtad tuttavaid, keda muul ajal ja muudes kohtades ei näe. Sõbralikud vestlused aitavad leevendada arsti järjekordi. Ja jätta teistele mulje et oled vana polikliinikuskäija.

Tõeliselt kõva polikliinikus käija on üks venelasest tädi, kes on endale selga pannud kampsuni, millel kujutatud surnupealuud, riste ja kirste. Igatahes käsitööhuvilistele eesmärgiks – kuduge endile valmis polikliinikusse minemiseks erilised riided.

Sest – polikliinikus läheb aega palju. Palju rohkem, kui te loota võite.

 

Advertisements
Published in: on aprill 1, 2011 at 8:19 e.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/04/01/polikliinik/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Sa unustasid vitamiinid (ja sooja tee). Kõlbavad paljude perearstide meelest suure jao haiguste raviks.

    L@SSIE: Meestele öeldakse veel: “Joo vähem.” Klassikalised sõnad. Kuldne nõuanne.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: