Maakonnaliinid


Sa oled bussijuhi parim sõber, kui lähed hommikkusse bussi täpse rahaga piletit ostma. Pilet võib olla suhteliselt kallis ja alati lõpeb ta hind mingi mittenullilise arvuga.

Kui minna viieeursega, teed sa bussijuhi õnnetuks. Sest tal pole mitte sendikotti kaasas, ta on selle oma autosse unustanud ja see asub tal bussipargis loomulikult. Viis minutit peale väljumisaega võtab ta õnneks end kokku ja kütab bussipargi suunas ajama. Mis siis, et see lõplikule sõidusuunale hoopis vastassuunda jääb. Tee peal kohtub ta kolleegiga kes maffiamehe elegantsusega juhile tema väikse sendikoti kätte annab.

Sendid on maakonnaliinidel kõva sõna. Mis siis, et igas võimalikud bussipeatuses hoopis hommikused koolipürgijad peale tulevad. Ja neil kõigil on hoopis plastikust kaart, kuhu hoolitsev lapsevanem sõiduraha peale kannab.

Maakonnaliinid on imepärasted. Mitte kunagi ei kasutata kõige otsemat teed. Vaid tehakse kümnekilone ring, et oodata reisijat, kes keset tihnikut asuva posti juurest mitte kunagi peale pole tulnud.

Peatused on maakonnaliinidel enamasti postid, praegusel aastaaegadel keset suurt lumehunnikut. Või siis nõukaaegne kivi-puit ehitis. Või moderne kohalike noorkunstnike kätega kirjuks värvitud  pühademuna, mis kaugele silma paistab.

Teed maakonnaliinide all on auklikud. Seepärast maakonnaliinidel uhiuusi busse ei kohta. Kõik bussid saavad sellistel teedel sõites vanaks.

Maakonnaliinid ei ole kunagi reisijaist tulvil. Väga tihti oled sa koos juhiga ainuke teeline.

Vahest juhtub, et juht pole seda liini varem sõitnud, ja siis tuleb sul endal bussijuhti juhtida. Ehkki pole isegi sellel metsade tagusel külateel käinud.

Kuid sellest hoolimata on maakonnaliinid olemas ja väga tänuväärt abivahend neile, kel pole jalgade all metallitükki, mida optimistlikumad omanikud autoks nimetavad.

Või kes ei viitsi käia jala.  Kolmekümment kilomeetrit lähima külapoeni ja kuutekümment valimiskastini.

Advertisements
Published in: on märts 16, 2011 at 8:35 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/03/16/maakonnaliinid/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: