IRL – leping Sinuga


Erinevalt Reformierakondlastest tegustevad Irl meeskonnad salaja. Minu universum-kortermaja postkastide peale on tekitatud poolekilone kuhi valimisreklaamikest. Tõmban sealt ühe välja ja teised saadan keskkonna huvides vanapaberikasti.

Irl lepin Sinuga kujutab endast kolmeks volditud paberit, millel kirjas järgmine tekst. Kusriivis tekst on minu omapoolne kommentaar.

6. märtsil Riigikogu valimistel otsustad, keda usaldad end esindama. Usaldus eeldab, et inimesi kuulatakse ja lubadusi täidetakse.
Seepärast teeb IRL ettepaneku sõlmida Sinuga valimisleping. Sinu hääl annab meile võimaluse viia oma lubadused ellu.

(Kui sõlmitakse leping, siis määratakse ka koormised lepingu mittetäitmise eest. Näiteks viivised. Ja korrektsel lepingul on mõlema osapoole allkiri. Hüva, mina annan oma hääle, IRL teostab oma lubadusi. Kui ta aga miskipärast neid teostatud ei saa, kas siis saamatuse tõttu või tõesti pole võimalik, mis siis saab?)

IRLi üleriigilises küsitluses osalenud 58 438 inimest andsid meile teada, et nende põhiprobleemideks on tööpuudus, toimetulek, kõrghariduse kättesaadavus ja kõrged kodukulud.

(Oli selline küsitlus küll. Aga ma ei mäleta, mis ma vastasin. Arvatavasti seda, et raha Bocki jaoks pole piisavalt ja et seksida pole kellegiga. Eks see pandi siis kõrgete kodukulude ja toimetuleku lahtrisse kui üldse midagi kuhugi pandi.)

IRLi sihiks on, et igaühel oleks kindel töö ja kodu, palk ja pension. Inimesed tundsid ka muret, kas Eesti suudab kiirelt muutuvas maailmas jääda iseseisvaks või kaotab oma otsustamisõiguse. Lubame, et Eesti jääb Eestiks ning oma otsustes iseseisvaks.

(Eesti on minu teada Euroliidu liige ja Euroliidu seadused on Eesti omade ees ülimuslikumad. Kui Vaja marsime Euroliidu tähelipu all relv käes Hiina müürini välja ja tuleme tagasi, kaks kätt püksitaskus ja kellakotid sõelapõhjaks lastud.)

Valimislepinguga kohustub IRL aastatel 2011-2015:

1. Viima Eesti uuele majanduskasvule. Selleks alandame maksukoormust, hoiame riigieelarve tasakaalus ja toetame jõuliselt ettevõtlust, et luua uusi töökohti.

(Majanduskasv on ju ainult statistiline näitaja, mis tegelikult ei näita elu kvaliteeti. Kui ma pean aastas ostma kümme paari kingi, kuna vanad ära lagunevad, siis majanduskasv on laes, aga mu enda elukvaliteet ja happiness on kindlalt põhjas. Ikkagi inimeste endi hinnang, kuidas nad oma eluga on rahul, on peamine. Võid elada ka oma metsaonnis ja aasta jooksul mitte midagi osta ja toituda oma kasvatatud juurikaist. Majanduskasv on nullis, aga ise oled ilmselt õnnelik.)

2. Viima ellu emapensioni, kuna laste kasvatamine on tähtis töö. Emapension on pensionilisa iga lapse pealt, ka tänastele pensionäridele.
Emapension tähendab näiteks, et kahe lapse ema saab pensionile minnes aastas juurde kolmeteistkümnenda keskmise vanaduspensioni.

(Emapension, my ass, nagu eestis veel vähe pensionil persoone oleks. Siis võiks hakata maksma juba kõigile kodanikupensioni. Kui sünnid, hakkad kohe pensioni saama. Oleks tore.

Parem hakata emmedele palka maksma. Minimaalpalka lapse aastaseks saamiseni. Sest väikese lapsega tegelemine on raskem kui enamuse töökohtade peal töötamine. Mingite kunagi valmis tehtud laste eest pensioni maksmine, no mõeldge, äkki need üleskasvatatud kodanikud polegi mingid isamaa õiekesed vaid kuked vanglas, kas selliste tootmise eest ka riik emadele abiraha peaks maksma?)

3. Kehtestama tasuta kõrghariduse, et hea haridus oleks noortele kättesaadav sõltumata nende pere
sissetulekutest. Selleks rahastame täiendavalt kõrgkoole nii, et avalikes ülikoolides oleks täiskoormusega eestikeelne õpe maksuvaba.

(Tasuta kõrgharidus, milleks? Tööd oskavaid ja armastavaid töölisi on vaja, väärtustada kutseharidust ja head töötajat. Kõrgkoolist tuleb vaid oma lapsepõlve pikendajaid, kellega pole peale hakata ei midagi töökohal, lahinguväljal ega ka voodis)

4. Seisma kodukulude alandamise eest, et kodudega seotud kulud oleksid peredele jõukohasemad.
Selleks vabastame kodud maamaksust. Küttekulude vähendamiseks toetame korterelamute soojustamist ning ohjeldame monopole.

 

(Maamaks minu 20,9m elamise pealt on nii väike, et ma isegi ei tea kui väike see on. Maksuamet pidada alles siis arve välja saatma, kui see 50 krooniseks on kasvanud. Pole mitu aastat seda arvet näinud. Ma arvan, et see kätte jääv pooleliitrise õnne hind mind sugugi õnnelikumaks tee.

Küttekulud, jah, need on üle mõistuse. Muidugi. Keegi ei käsi mul keskküttega korteris elada. Võib ka maale kolida ja hommikuti vere käima saamiseks saage viibutada.

Korterelamuid tasub soojustada mõistlikult. Mitmed majad on soojustamisega aurusaunadeks muudetud)

5. Lähtuma rahvuslikest huvidest ja jätma rumalused tegemata. IRL ei lase kehtestada astmelist
tulumaksu ega viia Eestit üle palgaarmeele.

(Astmeline tulumaks on nagu tulnukate sirin, sellest räägitakse aga tegelikkuses seda pole ei olemas ega tulemas. Eesti probleem on minu arust sõjaväe süsteemi mitte töötamine. Kui nolk peab sõjaväkke vabatahtlikult minemist kaks aastat ootama, siis on ta end selle kahe aasta jooksul end sõjaväekõlbmatuks joonud. Ikka kõik kutid peaks sõjaväkke saatma, vabastada võiks vaid need, kes mõni omatehtud muusikainstrument ette on näidata.)

Vaata IRLi järgmise nelja aasta valitsemisprogrammi

(Homme vaatan. Täna pole enam aega, pean stsenaariumikoolitusse minema.)

Eesti kodanikuna saad selle lepingu omalt poolt kinnitada, valides Riigikogu valimistel IRLi kandidaadi.

Loeme üle ennem need 100 sammu, mis nad Eestile pakuvad. Ja vaatame, mida teised firmad pakuvad. Äkki saab kuskilt odavamal?)

Advertisements
Published in: on veebruar 20, 2011 at 10:37 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/02/20/irl-leping-sinuga/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: