Kuidas Reformierakond kohtleb oma valijaid


Kõnnin mööda Minevikulinna peatänavat. Erinevatel aegadel on see kandnud erinevaid nimesis. Nüüdseks on taas jõutud tagasi algse nimekuju juurde ja selle tänava nimi on Küüni.

Keset endist heinamaad on üles seatud kollase katusega telk. Telgi kõrval tillerdab totaka välimusega maskott, kes ilmselt peaks olema orav, kuid sellegi poolest meenutab suurte silmadega ja ranitsaga jaapani multifilmitegelast.

Kuna maskotti ümbritsevad inimesed kuuluvad reformierakonda, siis selle eluka nimi oleks reformofon.

Loovin lähemale. Silver Meikar seletab midagi asjalikult endast pea jagu vanemale naisterahvale. Ei ole ilus vestlusse vahele segada.

Lähen hoopis leti juurde. Leti peal on korvike kondoomidega, teine korvike kommidega ja kolm purki mett. Lisaks virn ajakirju.

Küsin vanemailmeliselt härrasmehelt, et kas neil ka erakonna valimiste programmi pakkuda on.

Ta vastab, et ei ole.Mille peale ise leian, et loodetavasti on see üleval partei koduleheküljel.

Mille peale küsitakse, et mida ma programmist lugeda tahan.

Vastan et sotsiaali. Ja et tahaks võrrelda teiste erakondadega ja analüüsida. Ülimalt kahtlane tegelane, kellel selline soov on, eks ole.

Siis surub vanemaealine härrasmees mulle pihku valimisajakirja, käsib võtta kommi ja kondoomi ja ulatab ka oma visiitkaardi.

Kas sa näe, mul on au kohtuda Rait Marustega.

Kuidagi kiiresti lükatakse mind leti juurest minema. Kuna olen huvi tundnud reformierakonna valimislubaduste vastu olen persona non grata.

Poleks huvi üles näidanud, oleks ehk õnnestunud Meikarilt purk mett välja lunida.

Kodus uurin antud ajakirja. See on tuntavalt vanaks läinud. Nimelt  on tunda, et asi on välja antud enne jõule, sest kutsutakse jõulupeole. Ja hoiatatakse euro peatse tuleku eest. Üks asjalik lugu on ka, kus räägitakse tuumajaamast. Sellest, kuidas tuumajaam tekitab 27 tonni radioaktiivset jäädet aastas võrreldes põlekivitööstuse miljonite tonnidega. Ja et enam seda Pakri poolsaarele ei tahetagi vaid hoopis Letipea metsaalusele. Muu sisu on ikka sellest, et kui ilusad meie kandidaadid ikka on ja et kaks neiut käisid riigikogus töövarjupäeval ja tahavad nüüd ka poliitikuteks saada.

Kahju, et mull töövarje ei ole. Minu töövarjud kindlasti poliitikuteks saada ei taha.

Kuid ikkagi – reformierakonna esindaja arvab, et ma peaksin neid valima tõttama vana ajakirja ja kahe kommi eest?

Ma arvan, et kui mina kuskil erakonnas kandideeriks, siis õpiks vähemalt programmi põhiteesid pähe. Et võiks iga slikerdaja jalust maha rääkida.

Praegu jäi selline släm-bäm, dänk you mam tunne. Et kepime teid kiirelt läbi ja vaadake ise, kuidas pärast titega hakkama saate.

Parem võiks Rait endale selle kondoomi pähe tõmmata. Näeks rahvas kohe, kellega tegu on.

Kommid olid küll päris maitsvad.

Advertisements
Published in: Määratlemata on veebruar 19, 2011 at 9:15 e.l.  5 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/02/19/kuidas-reformierakond-kohtleb-oma-valijaid/trackback/

RSS feed for comments on this post.

5 kommentaariLisa kommentaar

 1. Nii kahju on nendest külmetavatest poliitikutest, seisavad seal ninad punased peas, kannatavad sinusuguseid küsimusteesitajaid ja korrutavad endale mõttes “valimised 2011, valimised 2011, valimised
  L@SSIE: Külmetava poliitiku portree mahub rullikeeratuna isegi kitsale riiulile. Sirges asendis katab see aga maa ja taeva…

 2. Järgmine kord küsi kas lepingut ei saa sõlmida mis kohustaks neid sinu ees oma valimislubadusi täitma. Kui ei täida pannakse vangi. Kogu erakond. Iseenesest mitte midagi keerulist. Neid komme ja kondoome läeb neil seal vbl ise vaja.

  L@SSIE: Mitte vangi. Vaid kohe musta auku. Koos sugulaste, kaasajooksikute ja koduloomadega.

 3. külm on meikarile halvasti mõjunud?! nii palju kui ma mäletan, oli ta päris pikka kasvu, nüüd juba vanadest naistestki lühem 😮

  L@SSIE: Meikar muutub iga lausutud valega järjest lühemaks. Varsti ei jää tast mitte küünemustagi järgi.

 4. Surm Paremkurnajatele!

  L@SSIE: Surm pensionäridele! Elagu enesetapjad!

 5. Siin Pakri poolsaarel tahetakse tuumajaama küll. Olen täitsa nõus ühe väiksemat sorti reaktori oma kõrvaltuppa paigutama. Üüritasuks tahan küll tunduvalt rohkem kui paar kommi ja kummi.

  L@SSIE: Reaktori jahutusvedelikud võid ära juua. Aga ära loodagi, et nad sulle reaktori puhastamiseks piiritust eraldavad.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: