Geopeitusest lahkutakse jalad ees


Kommissar Jaan Mugu sügas oma karvast kõhtu. Vargsi, et mitte pälvida oma alluvate ebameeldivat tähelepanu.

Ta oli terve hommikupooliku veetnud autocadis endale hauamonumendi kavandamisega. Viimaks võis tulemusega rahule jääda. Ümmargune kivist kuup. Peal kiri “Perekond Mugu rahula”.

Nüüd siis võis asuda tööülesannete kallale. Ta vaatas lühidalt üle saabunud kuriteoteated. Üllataval kombel oli neid üpris palju.

Tavaliselt koksati Eestimaal üksteist ära viinavõtmise käigus. Laip peideti avalikku kohta ja mõrvar ei suutnud oma tegu varjata. Võis juhtuda, et mõrvar suisa keksis laiba kõrval, näitas endale näpuga ja hüüdis uhkeldades: “Mina tegin, mina tegin.”

Selliseid asju on kerge uurida.

Kuid tänased asjad tõotasid raskusi.

Esiteks oli igati ontlik perekonnapea, väikese ettevõtte omanik mõrvatud pannkoogiga lämmatades.

Komissar Mugu ei mäletanud mõrvarelvana pannkooki. Keegi oli küll kunagi Savisaare tütart kõva saiaga peksnud, tekitades kergeid kehavägistusi.

Pannkook oli enneolematu nähtus.

Teine juhtum oli aset leidnud Tartus, noor neiu, vormikas blondiin, tema kõri oli läbi nüsitud lõikheinaga.

Kahtlustatavana oli kinni peetud seitse läheduses muru niitnud majaomanikku. Mingeid muid juhtheinu ei leitud.

Kolmas juhtum leidis aset ühes pealinna raamatukogus. Ja see pani elunäinud komissari pead vangutama. Miks küll on vaja raamatukoguhoidjale laserplaat sellisesse kohta väevõimuga suruda?

Inimesed on hullud.

Komissar Mugu polnud mitte esimest aastat politseinik. Kummalised juhtumid viitasid mingisuguse omavahelise seose järgi.

Kõige lihtsam on selliseid kokkulangevusi otsida interneti teel. Pärast pooletunnist uuringut tuvastas komissar Mugu, et tapetuid oli omavahel sidunud kolm asja: 1) taksikoerte kasvatamine, 2) Facebooki kodulehel vähetuntud mustlasromansi “Mandavoska Blues” lemmiklauluks märkimine, 3) geopeitus.

Taksikoerad jättis Mugu kohe kõrvale. Kõik Eestimaalased kasvatavad taksikoeri, kui nad just paadunud alkohoolikud või natukene keskmisest rikkamad pole, kes endale kuut last lubada võivad.

“Mandavoska Blues” ei andnud Mugule mingisugust inspiratsiooni. Tavaline halvasti sisse mängitud lugu kehva kvaliteediga videoga, nagu neid Youtubest kuhilate kaupa leida võib.

Aga Geopeitus. Komissar mugu andis kõigile patrullidele käsu tabada linnast mõni geopeitur.

Eesti politsei on maailmatasemel ning tunni aja pärast oligigi arestikamber geopeituritest kubisemas.

Mugu vaatas seda halli massi ja käskis enamuse vabastada. Lastes üles kirjutada kodused aadressid ja konfiskeerida kõik esemed, mis meenutasid GPS-i.

Kõige targema olemisega viis geopeiturit laskis ta saata korrus sügavamale. Sinna, kuhu ajakirjanduse kõrvad ei kuulnud ja kus võis rakendada natukene karmimaid erivahendeid.

Pärast GPS hoidukuklambri küünte alla surumist nõustus üks geopeitur rääkima. Teised vaikisid nagu vaprad kommunistid kunagi. Kuni neil hing seest läks.Komissar Mugu sai teada, et geopeiturid on salajane vandeselts. Kust lahkujaid tuleb sundida vaikima, et nad ei reedaks uutele liitunud geopeituritele mõistatusaarete saladusi.

Komissar Mugu mõtles asjaolude üle ühe nädalavahetuse järgi ja kirjutas Vabariigi presidendile toimuva kohta esildise.

Vabariigi president polnud munast tulnud mees ja tegi kiirelt otsuse teatavaks.

Igasuguste mõistatusaarete peitmiste raksendamiseks lükatakse kogu Eesti territoorium buldooseritega ühetasaseks ja kaetakse asfaldiga.

Saab palju seaduskuulelikum vandeselts – öised kiirendajad turvaliselt oma sõiduharjutusi sooritada.

Geopeituse eest aga hakatakse edaspidi inimesi karistama viieaastase vangistusega. Geopeitmine liigitatakse eriti jõhkrate seksuaalkuritegude alla. Ja retsidiivsuse korral gastreeritakse inimese seedesüsteem sellisel määral, et tal edasises elus oleks gaasimullikeste lõhkemise tõttu võimatu aru saada, kuspool on Põhi, kuspool Ida ja kus kurat asub Kultuurikatel.

 

Advertisements
Published in: on veebruar 17, 2011 at 9:16 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/02/17/geopeitusest-lahkutakse-jalad-ees/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: