Eurot otsimas ja viimaks ka leidmas


2. Jaanuari hommik oli ühetähenduslik. Valkjas sinas seisid lummemattunud puud nagu vaikivad peatäit välja magavad joodikud. Mööda tänavaid keerutas tuuleiil üles peent lumetolmu, nagu alkohooliku juttu, mis on otsatu ja keerleb ühe koha peal.

Külmast sinised majad oksendasiv älja inimesi ning just nagu purjus autod tuigerdasid lumevallide vahel.

Ühesõnaga tavaline hommik peale suuri ja üldrahvalikke pidustusi.

Läksin linna peale tipama. Supermarketite akendel eurot ei olnud. Pisikestel poodidel ka mitte. Paljud poed olid üldse kinni, mis siis, et pühal pühapäeval tavaliselt lahti. Mõnedes putkades oli näha agaraid müüjaid kibekiirelt hinnasilte ümber kirjutamas. Ja ainult Balkani restoran näitas uusi hindu – Õlu 2 Euri, midagi 1.60 euri ja nii edasi ja nii edasi.

Üldiselt on see hinnasegadus päris lahe. Sest kui kõrvuti on eurohindadega pood ja kroonihindadega kaupu müüv pood, siis tavatarbija ikka mõtleb, et Euro on odavam, sest number on väiksem.

Ja rahva suust oli kuulda vaid Euromula. No ma ei saa aru. Kas siis tõesti on nii vähe meie kitsalt Eestimaalt ära käidud, et pole isegi eurorahasid nähtud? Ma saan aru, et vanainimesed. Aga noored. Nagu kotis elajad. Mul juba 10 aastat Euromündid valges karbis mänguasjaks olnud. Paar päeva pärast seda, kui Soomes see õnnetus juhtus, siis üks soomlane kinkis mulle esimese 10 sendise. Hiljem on neid tasapisi igalt poolt juurde poetunud. Ja eks ikka ole olnud Soomlase käsi see, mis mulle ka pabereurosid jagas.

Ärge sülitage soomlaste peale. Nad on kaaskannatajad.

Kuid linnatiir toob viimaks edu. Kaubamaja jäätiseleti taga ta ongi. Tibatilluke, kuid siiski Eesti oma. Euroühesendine. Läikiv.

Tuleb harjuda.

Advertisements
Published in: on jaanuar 3, 2011 at 2:29 p.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2011/01/03/eurot-otsimas-ja-viimaks-ka-leidmas/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Üldiselt pole kasulik ühestki rahvusest inimeste peale sületada.Kui sitasti läheb, ei piirdu vastureaktsioon süljepritsimisega.

    L@SSIE: Tulemuseks on sõda, mis on kasulik ainevahetusele. Ninast väljalöödud verega väljuvad su kehast kahjulikud ained.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: