Raketirünnakuga lõppeb päev


Ja jällegi on käes see õnnis aeg  – see osa aastast, kus jõuluvana väsimatud abilised – päkapikud rahulikku ilmarahvast terroriseerivad katkematu paugutamisega.

Sattusin siin paar aastat tagasi Zavugaatoriaugus ühe afgaanist missioonilt tulnud mehega rääkima. Tüüp teadis öelda, et need paugutid teevad täpselt sama häält, kui talibanimeeste pommid. Ja väga sageli ongi nende pommid tegelikult ilutulestikuraketid veidi tuunitud kujul.

Kuid Afgaanis on märksa rahulikum. Tema oli vaid kolm korda paugurahe alla sattunud ja ühel korral ka  killu jalga saanud.

Ma ise olen kunagi raketiga munadesse saanud. 1995 aastal. Valus ei olnud, ainult, et pükstes oli hunnikus väikseid augukesi. Nagu oleks päkapikud vägistamas käinud.

Laskjal aga õnnestus politseinikega võidujooksu aretada. Tulemus oli etteaimatav – sa jõuad küll ära põgeneda ühe mendi eest, kuid teine tuleb nii ootamatult, et ei teagi kus seaduse karistav käsi tukast haarab.

Mis tollel uusaastaööl veel juhtus – Türkar sattus kolm korda ühe päeva jooksul kainerisse. Muud ei midagi.

Aga ikka saab üelda, et siis kui meie noored olime, oli muru veel kolletumata. Minu lapsepõlves rakette müügis ei olnud. Neid sai althõlma viina vastu vahetada sõjaväelaste käest ja ja kellel raketipüstolit polnud, sellel tuli rakett vastu raudesemeid lahti lüüa. Jube uhke tunne oli küll vaadata, kui punased ja rohelised vastu taevast lendasid. Tatikate kätte neid ei antud.

Aga mu vanaisa võttis lõõtspilli ja käisime niimoodi siis küla vahel kondamas. Napsu loomulikult pakuti ja kõik oli nagu päris.

Advertisements
Published in: on detsember 5, 2010 at 6:22 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2010/12/05/raketirunnakuga-loppeb-paev/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: