Ümarlauabaar


On üks väike mõnus koht Tartu linnas Narva mäe jalamil. Vähesed teadsid seda baari enne, kui üks Mitšupbitši mees otsustas omal käel asutusele reklaami teha. Tema reklaamiüritus nägi välja selline, et vend pööras oma autonina Narva maantee asemel otse baari uksele. Paraku ta veidi eksis uksega,  kuid vähemalt meediatähelepanust nüüd Ümarlauabaarist puudu ei tule.

Ümarlauabaar on selline väike mõnus koht, millel on olemas oma vana kindel kundede ring. Mõni noor wannabe nimetab ajalehekommentaaris neid küll vanadeks pässideks ja asotsiaalideks, aga ma arvan, et ega ta ise oma õllekõhu, pudelipõhja prilliklaaside ja räpase T – särgiga sugugi parem välja näe.

Ümarlauabaaris käivad sellised boheemlased, kellel isegi boheemlusest pohhui on.

Mina olen seal tegelikult vaid korra käinud. See oli 1997, munadepüha paiku, kui keegi Kirby välimusega Kirbu nimeline neiu seal oma sünnipäeva pidas.

Tehti seal ikka seda, mida noored teevad, nimelt tarvitati alkoholi. Ott mängis kitarri ja kitarr mängis Otti.

Baari peldikus polnud valgustust, nii siis juhtuski, et keegi kõhuhädaline ronis jalgupidi poti peale, paraku ei märganud, et tagumik linnupesast üle ääre ulatub ja nii ta tegigi nagu pääsukesepoeg oma sirtsu ära.

Kääbik ja Tarts jäid kõrvu ette ruumi magama. Miskipärast tuli pähe idee, neil püksid jalast maha võtta. Tarts võimles edukalt vastu, aga Kääbik jäigi püksata.  Tõmbas mandli peale mantli ja kakerdas ilma püksata mööda baari ringi. Endal nägu Ar01 poolt viimse võimaluseni markeriga ära maalitud.

Õnneks Kääbik baari välisust üles ei leidnud, sest see nägi välja nagu suvaline kapiuks. Muidu oleks ta vastasel juhul palja noksiga 5 kraadise külmaga Zavoodi juurde tuigerdanud.

Olid ajad, olid peod. Ümarlaua baar on õnneks alles. Oleks aeg see muinsuskaitse alla võtta.

Advertisements
Published in: on november 4, 2010 at 2:07 p.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2010/11/04/umarlauabaar/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Maja iseenesest juba on muinsuskaitse all. Tõsi, Ümarlauabaar kui kultuurinähtus pole veel Unesco range kaitse all, ehkki ta peaks seal kahtlemata olema koos oma kundeskonnaga.

    L@SSIE: Peaks ikka kunagi ise ka sinna jõudma. Pole selles baarid baari ajal kunagi käinud.


Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: