Tartu Rahvaülikool ja mida kõike seal õppida saab…


Tartu on koolide linn. Kooljate linn loomulikult ka, aga need püsivad rahulikult kalmistutel, kinodes ja õhtusel teleekraanil, aga linnatänavale nad eriti ei kipu.

Üks tore kool on Tartu Rahvaülikool. Mõiste – rahva seostub minu peas kohe Võsa Petsi, liisunud odava ja lahja õlle, imalate saksa šlaagrite, jahust valmistatud vorstide, taksikoerte haukumise ja poolest siidrist purju jäänud alaealiste kilkamisega.

Seda selleks. Tartu Rahvaülikool on täiesti tõsine asutus, kus jagatakse inimestele koolitust.

Traditsioonilise keelenduse, käsitöö, kunsti ja pillimängu kõrval võid Rahvaülikoolis selgeks saada ka kaasaegse kodu koristamist, koerteriiete õmblemist, kampsunite taaskasutust ja kalmu kujundamist.

Kellel veel piisavalt raha üle jääb, võib minna põnevale kursusele, millel nimeks Kotikursus, seal õpib osaleja valmistama ükskõik millest kotte. Igati kasulik oskus, kui satud kuskil rikkaliku hunniku otsa – kõigepealt treid kotid valmis ja siis tassid nänni minema.

Kuid kogu koolitustele paneb pointi kursus nimega “Inglid meie sees ja ümber”. Selles kursuses õpetatakse Inglitega suhtlema. Osa saama nende tarkusest, inspiratsioonist ja abist.

Mida kõike inimesed välja ei mõtle.

Tegelikult peaksin ka ise mõned kursused andma. Näiteks alkoholitarbija toitumisest võin ma pika loengu pidada. Samuti saaks ma hakkama loenguga teemal resaiklimine korteriühistus. Või siis võin pidada ka loengusarja algajatele varastele. Mida iganes.

Nii et siis, keda ei huvita koertele riiete tegemine või kes ei soovi “ingleid enda sees tunda”, tulge minu poole. Võtke Jakobson hambusse. Minu rahaülikoolist võite teada saada peaaegu kõike.

Ainult Vahi küla kirvemõrvari eesnime ma öelda ei oska.

Advertisements
Published in: on september 18, 2010 at 9:37 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2010/09/18/tartu-rahvaulikool-ja-mida-koike-seal-oppida-saab/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: