Kuidas taltsutada roolijoodikut?


Eilne hommik algas imeliselt. Nimelt ärkasin üles, kaisus vedelemas Olavi Ruitlase “Naine.” Eelmisel õhtul sai seda loetud ja siis vaikselt magama jäädud. Eks ikka õhtused õlled aitasid ka kaasa. Mul pole veel kunagi õnnestunud ühtegi Ruitlase raamatut esimese hooga lõpuni lugeda. Kroonut näiteks sai 4 korda alustatud, lõpuks see siiski õnnestus ühes teatavas Võõpsu linna aias.

Nu ja kõndisime siis linna peale laiama. Tohvri linna peale. Tohvri on selline lahe linn, seal on metsa sees 6 kahekorruselist punastest tellistest maja ja mõned väiksemad pudinad pealekauba. Korteri hind on sealkandis 50 – 60 tuhat, kui korter on dušširuumiga ja korda tehtud.

Tohvril on ka täiesti töötav saun, igal reedel kütab saunanaine sauna soojaks ja kümne krooni eest võib enne kuut mees sauna minna ja peale kuut see, kes mees ei ole.

Saun on seest mõnus ökoretro, nõukaaegse disainiga ja siis veel see, et libisemisvastase kummimatina on kasutatud Opeli jalamatid.

Niisiis, selle sauna kõrvalruumis kohalik festival ehk sünnipäevapidu toimuski. Käsil oli juba kolmas päev, osad esinejad juba minema sõitnudki.

Parasjagu alustas oma etteastet kohalik külastaar nimega Nirk. Kirk oli vaatamata varajasele kellaajale purujommis ja seletas midagi sõpradest, kes tal Soomaale autoga kinni olid jäänud. Tal endal oli punane roller ootamas.

Kuid teada ju on, et ka kaks purjus meest ühe rolleri peal oleks mõttetu abivahend auto mudalombist väljasikutamise alal.

Niisiis ei tee keegi Nirgi üleskutsest väljagi. Nirk solvub ja läheb nuka taha kusele. Läheb tükk aega ja täpselt nagu telepoiss – nurga tagant vaarub veel korraks välja ja vaatab tagasi.

Kohalikud teavad, et Nirk ongi selline. Ja et tall olla kuskil naine, kellel nimeks Pille ja kes teevat sellist tõrrepõhjalist häält. Et telefoni teel suhtleja aru ei saa, mis soost inimesega tegu on.

Nirk vaarub tagasi ja kobib motorolleri selga. Üritan teda takistada lausudes: “Sul veel viin joomata!” Tõepollest, laua peal seisab Lauaviin, millest veidi vaid pealt võetud.

Nirk ronib rolla seljast maha, vaatab viina ahistatud kassi pilguga ja ronib rolla selga tagasi. Väikese sabistamise järel õnnestub see isegi käima saada.

Kiiver pähe ja vingerdav sõit aiavärava suunas algab. Seekord õnnestub tal esimesel korral väravaaugule pihta saada.

Eelmisel õhtul ta nii õnnelik ei olnud ja nüüd on ta rolla ilma peegliteta.

Teele jõudes, kogub rolla kiirust. Vabiseb veidi, kuid kiiruse kasvades suudab mees täiesti oma liiklusvahendit korras hoida.

Veidi hiljem kukub saunaesise puu küljest oks alla.

Advertisements
Published in: on august 16, 2010 at 3:56 p.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2010/08/16/kuidas-taltsutada-roolijoodikut/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. jajah nirk on sealkandis üpris tuntud tegelane.kui mina viimati tohvril ringi tuututasin õnnestus sel tõõbil ennast hommikul poolest putlist yhekäeõllest juba lällerdadama võtta.

    L@SSIE: Nu üleküla kuulsus siis.


Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: