Tormikahjustused


Niisiis, kauaoodatud kontsert – Haydamaky on algamas. Teen erakorralise investeeringu ja ostan topsi õlut. 35 krooni maksis, raisk, mõtelge. Joon selle koos karsklasega ära, mõtelge.

Haydamaky tuleb lavale, ärge ütelge.

Kolmanda loo ajal tekib juba ebamäärane tunnetus minna lava ette. Kuid miski(on see päästeingel?) sunnib taevasse vaatama.

Taevas on täis turpuvat pilvemassi. Pole ammusel ajal näinud niimoodi tormlevat pilvemassi. Viimati oli Viljandi folgil 2010. Aga sellest on väääääga palju aega möödas.

Niisiis, selge, torm tulekul. Kolin kohalikku kohvinduskeskusse. Ikkagi katus pea kohal, kui tuleb trombi, siis tuleb.

Saan istekoha, suisa esimesse ritta. Näen, kuidas rahvas põgeneb. Haydamakyd üritavad tormist üle laulda. Korraks lava vappub. Järgmisel hetkel tõuseb lavakatus õhku. Ja ongi kogu pidu läbi. Viru folgi vääriline finaal.

Läbi hõreneva vihma jalutan sinna, kuhu mu kotid jäid. Teepeal näen mõndagi imelist. Ühest kaubajuutide telgist oleks justkui pronksiöö üle käinud.

Teised on enamvähem püsti. Mu kõige lemmikuma raamaturuuna  telk on lõhki kärisenud. Õnneks pakkis tuttav keraamik oma pütid kokku ja läks sauna.

Rahvas oli väga adekvaatne. Nad ronisid kaubajuutide telkide alla ja hoidsid neid püsti. Nii jäid nad ise kuivaks. Ja hoidsid ära kaupade kiirelt keskkonnareostuseks muutumise.

Väljas tibutab. Kogu folk on nagu uppumas. Aga inimesed on rõõmsad ja suhtlevad üksteisega.

Kaine elu stuudio jagab tasuta kilekaid. Tasapisi selgub, et polegi juhtunud midagi hullu, peale selle, et Haydamakyd jäid katski.

Looduse Omnibuss väljub õigel ajal. Ja tee kujuneb natuke selle Roger Zalazny romaani sarnaseks.

Teistpool Haljalat on iga kilomeetri järel mingi puu risti tee peal maas.

Enne Haljalat ei ole. Ju siis on eesti kookosmännid vastupidavamad kui kohalik poliitiline kord. Aga lehtpuid on kõvasti murdunud. Assamalla lähedal on tee äärest suisa pool alleed läinud.

Puud teel edasikulgemist ei takista, kuid tekitavad liiklusohtlikke olukordi. Kohati on tee  vähem kui 1 – realine. Suisa 1- reaaliline, aga reaal on nii väike raha ja ammugi juba euro vastu välja vahetatud, nii et saab öelda – ees on eurotee.

Rakveres on paljud märgid upakil. Tsirkusetelk Põhjakeskuse eest on kuhugile kadunud. Ja Maaviletsuse eest on lipud (loe: lipud) kadunud.

Pärast Jõgevat enam teele puid pole langenud. Üksikuid lehti, seda küll.

Kuid Kaarepere raudteeülesõidukoht peksab segast. Nimelt tulukesed vilguvad ja tõkkepuud on all, kuid vanemad olijad teavad, et rongi pole siinkandis nähtud kevadest saadik. Siis läks Teele Tootsile kosja. Imelik.

Igatahes sõidetakse tõkkepuudest tuima rahuga mööda, välja arvatud need, kel just tõkkepuuet pole.

Tartus on rahu, vaikus, Tartüff ja Porno – Janek.

Advertisements
Published in: on august 9, 2010 at 8:13 e.l.  5 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2010/08/09/tormikahjustused/trackback/

RSS feed for comments on this post.

5 kommentaariLisa kommentaar

 1. On nähtud rongi küll seal Kaarepere rdtületuskohas, muidugi norm. tingimustel. Ja mina ei hakanud läbi tõketer küll üritama, moolok oli ikka näha.
  Mingid piigad marjaämbritega vaidlesid. Üks arvas, et jõuab üle, jõudis, aega jäi kõvasti ülegi, kuid vedurijuhi näost oli näha, et ta ei poolda seda varianti. Lasi vilet.
  aga eila täitsa lahe oli sõita tormist ujumiselt tagasi männimetsateel, panin ka Märtini kiiruse pea sisse, et tulema saada, langevate käbide ja risu keskel, kohati peksis oksigi. siis põlnd torm veel täiskäiku üles saanud, nagu Tartus Pulleritus jooksu ajal juhtus.

  huvitav, et 36 m/sek, elik ainult 130 km. tunnis nihukest jama tekitab. ehk mõni saab aru sellst, mida ta teeb, kui sihukese kiirusega mööda teed põrutab.

  L@SSIE: Enamus tormi tekitatud Showst jäigi Tartust põhja poole, Jõgeva – Tartu vahel ei amelenud igatahes ükski puu maantee peal.
  Pldiselt – torm tegi kindlaks, kes on kehv autojuht, kes on kehv ehitaja ja milline on mädanenud puu. Peale tormi on õhk puhtam. Alati.

 2. Oh – ma poleks paremini osanud seda asja kirjeldada. Haydamakyt tahtsin aga niivõrd väga näha, et isegi selja taha vaadates ei raatsinud lahkuda, kuigi hirm oli suur. Ja tolles bussis olles magama ei julgenud/raatsinud jääda – oli hirmutavalt adrenaliinirohke õhtu/öö ikka!
  Tervitan sinu tervet mõistust, et peitu pugesid 🙂

  L@SSIE: Nojah, nüüd peab Haydamakyt Ukrainasse kuulama sõitma… Aga lubati, et järgmine aasta kutsutakse nad jälle.
  Kusjuures see kontsert polnud ainuke, mis lava lagunemise tõttu katki jäi. Võisikul lagunes kontserdi ajal kuurikatus ära ja inimesed jäid lõksu…totaalne paanika ja vigastused.

 3. Tühja sellest, et Rakveres lipud tormi kätte langevad. Peaasi, et Rakvere libud alles on!

  L@SSIE: Rakvere libud on vankumatud nagu tinapõdrad. Vallimäe tarvast ei suuda keegi ümber lükata.

 4. Noo see oleks lausa maailmakuulsust väärinud uudis ilmselt olnud kui tuul suutnuks tarvast liigutada.
  Mulle piisas et metsa suutis ühest kohast teise tõsta meil kodus 🙂

  L@SSIE: Ma loodan, et metsast otse puuriita?

  • Looda sa et otse riita, see töö tuleb ikka endal teha. Ei tea kas enne lund saab ka tehtud 😀

   L@SSIE: Tule või appi. Ehkki hetkel on ema puudest juba täielik siiber.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: