Kõik mehed on Koit Toomed ja kõik naised on Liis Lassid


Keset sügavad und ajab mind üles telefon. On päikeses sillerdav päev, sügisel 2009. Nagu alati sügavast unest telefonihelina peale ärgata on tunne, et kuskil on midagi katastroofilist toimumas.

On küll. Üks toru on umbes ja 4.korruse  korterisse tuleb vett sellest august, kust vett tulla ei tohiks. Või kui tuleb, siis värvuse poolest võiks selle pudelitesse villida ja energiajoogi pähe maha müüa.

Jõuan kohale ja ukse teeb lahti Koit Toome välimusega tüüp. Näitab olukorda ja teatab, et tal tegelikult juba nädal aega on niimoodi olnud. Toas on spetsiifiline lebra ja diivani peal istuvad Liis Lassi ja Keit Pentuse välimusega naisisikud.

Nu selge, kutsun kohale siis oma Erkki Noole välimusega santehniku. Kutsutu tulebki, umbes pooleteise tunni pärast on kohal ja isegi tellitava mutrivõtme on kaasa võtnud. Mulle küll meeldivad suured tursked santehnikud, kes käivad pikkage nugadega mööda maja ringi, vähemalt võlglastele mõjuvad distsiplineerivalt.

Niisiis avab Koit Toome ukse, Keit Pentus on toas asendunud Katrin Siskaga. Torumehed uurivad ja puurivad ja tavapäraselt hakkavad trossi loksutama. Kuna neil endil oma ei ole, krabavad nad hoopis ühe minu kaablitest. Elektrikaabel on igavesti kasulik asi. Seda võib kasutada nii korteri varustamiseks elektriga, saab ka kanalisatsiooni puhtaks lükata ja näljaajal saab selle vase pähe maha müüa.

Seisan ja passin koridori ukse ees, hoides peos suurt nuga (nimelt oli torumeestele käte pühkimiseks vaja mingi suur ja vedelev voodilina ära tükeldada). Minust kõnnib selle aja jooksul mööda kümneid Maarja – Liis Ilusaid, Liis Lasse,  Sulo Tintsesid ja Koit Toomesid. Ühtegi metsatöllu meest ei tule silma. Kellegil pole ka õllepudelit peos. Korralikud inimesed, ütleks.

Rahvas on oma iidolite nägu, ma ütleks.

Kuni tuleb Üks Andrus Kivirähu nägu taarakoll ja viib maja tagant kõliseva kapitali minema. Ja läheb ka ise minema.

Uputuse põhjus selgub: Nimelt on 8. korrusel elutsev Liis Lass visanud potti oma toidujäätmed. Hämmastaval kombel on need täpselt tomati ja kurgi välimusega.

Advertisements
Published in: on september 16, 2009 at 8:22 e.l.  2 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/09/16/koik-mehed-on-koit-toomed-ja-koik-naised-on-liis-lassid/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 kommentaariLisa kommentaar

  1. lahe lugu, vääris selle lugemisele kulunud aega.
    Meenub aastaid tagasi enda korteris ärkamine kui läbi une kuulsin vee tilkumist. See läks aina tugevamaks, pidin siis üles tõusma ja tule põlema panema ning avastasin, et vannitoa uksepiida küljest tilkus vett. Üsna hea joana, et sai ikka kausi alla panna. Õnneks oli puhas ja lõhnata vesi. Lihtsalt ülemise korruse naaber oli vanni võtmise jätnud südaöisele ajale ja tekitanud endal üleujutuse.

    L@SSIE: No minu kogemused on näidanud, et kui uputama hakkab, siis ikka uputab ja täiega. On sedagi nähtud, et majas korraga kolmest kohast jookseb.

  2. Oh tomat ja kurk on väga süütud asjad, mida wc-potti asetatakse, lootuses, et neid keegi enam kunagi ei näe.
    Paar aastat tagasi möllasid Tudulinna kommunaali mehed keset küla kanalkatrassiga kaks päeva. lõpuks õnnestus mingi terava otsaga trossijupp tropist läbi suruda ning selle taha haakida. Kuna mehed kolmekesi ummistuse põhjust välja tõmmata ei jaksanud, kutsuti appi traktor. Põka ramm hakkas ummistusele peale ning solk pääses liikuma. Üllatus oli aga torukollidel suur, kui liikumatult püsinud tropi sisuks olid tihedalt rulli keeratud pornoajakirjad. Kuidas siivutu sisuga žurnaalid ühel hetkel keset õue 2 meetri sügavusel maa sees asuva toru sisse sattusid, on siiani mõistatus.

    L@SSIE: See on umbes sama, lugu, kus ma kuulsin, et mingis A4nna majas oli ummistuse põhjustanud püstakusse sattunud vibraator.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: