Ma olen putukate väärkohtleja


Sõitsin eile Jalgrattaga marsruudil Tartu – Saare – Alatskivi – Tartu. Polnd midagi hullu, ehkki teedeehitajaid tuleks sundima ka ise oma rajatiste peal sõitma. Eesti teed on kitsad nagu sitaniidid. Ja jalgratturi jaoks on teistpoole valget triipu jäetud külmakergete poolt kahjustatud 30 cm ala. Tee peal aga tundub, et peale rekka eestlased muud sõiduvahendit ei tunnegi.

Tartu – Jõhvi maantee muutub alates Vedust täiuslikuks lehmarajaks, paras traktoriga vaod sisse ajada ja kartul kasvama panna.Tallinn – Tartu tee näiteks on seevastu heas korras, ainult jalgratturitele mõeldud kriipsutagune teeosa võiks laiem olla. 100ga meetri kauguselt möödavihisevad rekkad ei ole just mõnus.Ideaalne oleks pooleteise meetri laiune riba, nagu leedukad oma teedele teevad.

Ja siis SEE koht Pala lähedal. Kus SEE 1996. a juhtus. Seal ikkagi kihutavad autod kruusateel kurvides niimoodi, et pea see uus laks ei käi. Kas seekord õnnestub ka kaheksa ühe hoobiga, ei usu, aga ütleme, et mõttekam oleks sinna tekitada sirge ja asfaldiga tee, sest liiklust tunub Sõõru – Nõva lõigul piisavalt olevat.

Mis veel kanni käis oli aga meie putukate tegevus. Need lendasid täpselt suhu ja silma. Keskkonnahariduskeskus peaks midagi ette võtma. Et levitada putukate seas teadmisi, et nad ei lendleks maanteede kohal nii süüdimatult ja ei rikuks autode esiklaase ja jalgratturite silmi. Prillidest pole abi, värdjas putukas tuleb lennu pealt, oskab küll ninast eemale keerata, kuid satub täpselt silma. Üks loll oskas ka ninasõõrmesse ära eksida ja päris mitu üritasid suud rammida.Õnneks ma oskasin suud nende kohtade peal kinni hoida. Sest mine tea, mis võika seksuaalsüüdistamise ma veel isamesilase allaneelamise eest oleks saanud.

Advertisements
Published in: on august 29, 2009 at 8:38 e.l.  2 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/08/29/ma-olen-putukate-vaarkohtleja/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 kommentaariLisa kommentaar

 1. Putukatega on jah asjad käest ära lastud, sest neile reeglid ei kehti, nad teevad neid ise. Ükski ment ei karista neid. Mis viga nii elada??? Sellepärast nad nii süüdimatud onki. Mõned neist on vampiiri sümptomitega. Võib-olla on nad väga pilves või liialt alkoholi kuritarvitanud. Aga neil on elu kui lill! Lendavad nagu ufod ja ükski radar neid ei vahele ei suuda võtta.

  Ja nad mitte ei tiiruta ainult kõrval tänavates ja hoovides ja väikesema asutusega kohtades vaid ka täiesti suurtel maanteedel. Kus on alles jultumus AHH? Ausalt öeldes käivad nad mulle väga närvidele ja eriti selline väga levinud tiibu kandev ja lendav sell nagu see on nn “SÄÄSK”. Tahad näiteks sauvisel ajal kusele minna, mis on täiesti loomulik protsetuur. Aga see tüüp ei jäta kunagi juhust kasutamatta. Kuradima pervert tuleb ja hakkab sööma ega vali selleks kohta. tõprad sellised! ei saa ju asjapealt teda minema ka ajada, ega see mölakas ju sõnadest aru saa…
  hahhh kusjuures meenus praegu, et kunagi tuli selline uudis,et üks tädu kuskil USA-s oli lasknud jahipüssist mesilase maha. Sest oli tuppa lennanud ega kavatsenudki enam sealt lahkuda.
  Sellest järeldus:

  Nende väga veidrate ja eba tsensuursete kommetega tegelastega tuleb väga ohtlikult ja tihtipeale verist sõda pidada.
  Relvad alati kaasa!!!

  L@SSIE: Vat jah, putukad on nii karmid loomad, et nad suudavad igasugu ainetest laksu alla jääda. Herilastele piisab käärind moosistki ja muud sumilaatorid, need tarbivad tungalteri. Nii et suur emake loodus on narkohoolik. Ja inimestel ja politseil pole siin mitte kui midagist parata.

 2. sukeldusprillid, muideks, katavad ka nina ära ja toru otsast ei suuda sõidu pealt ükski putukas sisse ronida. loomingulisust, lässi, loomingulisust 🙂

  L@SSIE: Paistab, et sul on kogemusi. Nüüd ma siis tean, kust tuleb see legend peata jalgratturist, kes ilmub välja kaduneljapäeva reedel ja alati, kui teda on nähtud, on kedagist kaotsi läinud.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: