Selge aspartaamilaks


Partei ja valitsus on saanud hakkama järjekordse heateoga. Nimelt on nad saanud nüüd selgeks, kui palju ja mida peab inimene sööma. Tulemused on pandud kenasti tabelissemillele nimeks pandud: “Eesti toitumis – ja toidusoovitused.”

Kusjuures vangidele on koostatud eraldi menüü. Kui palju nemadpeavad minimaalselt süüa saama. Huvitav on see, et vangid peavad energeetiliselt isegi 50 kalori võrra rohkem süüa saama, kui tavainimesed, samas aga erinevaid vitamiine on neile ette nähtud umbes poole kuni kolmandiku võrra vähem.

Kogu selle kauni soovituse kohta on antuv välja raamat “Eesti toitumis ja toidusoovitused” mille läbikõplamine aga tõepoolest eriettevalmistust nõuab. Mis kuradi asjad on Folaadid ja kas Niatsiini saab kaevandustest või ripub ta looduslikult elektripirni sisemuses?

Ja kes kurat oskab oma toitu niimoodi valida, et see oleks piisavalt mitmekülgne.

Üks tavaline pereema paneb pühapäeval ühepajatoidu keema ja seda suppi helbib pere tavaliselt terve nädal otsa. Ja paraku enamusel meist pole kodus sellist riistapüüd nagu – külmkapikene täida end ise.

Pooltel on küll kuskil olemas midagi aiataolist, aga kust kuradist ma peaks oskama täpselt kasvatada tomateid, mis sisaldavad just niipalju vitamiine kui targad toiduarvestajad on arvanud, et tomati sees peaks olema.

Võibolla on kuskil liikvel Pria päkapikud, kes tomati sisse vitamiine vastavalt kogusele panevad. Paraku nad äkki siiski sinu eraaeda ei jõua ja seega sisaldab su tomat vähem vitamiine kui seaduses ette nähtud.

Ja siis teine asi, et tegelikult saab vanglas ikkagi hästi süüa, nimelt on vanglas olemas oma spetsialist nimetusega peakokk, kes siis tõepoolest toitumissoovitusi järgides menüü koostab.

Paraku igaühe koduses majapidamises nii kõrget haritlast pole. Kiirelt rabatakse poest see, mida on ja mis odav on. Igasugu hanemaksapasteete naljalt poest ei leia. Surrogaatvorsti leiad hulgaliselt, see keerab kõhu perse ja rõõmsaid peerurõkatusi kostab eestimaa vaeseima rahva tagumikest issanda jumala (on üks salm eesti hümnist) ja partei ja valitsuse kiituseks.

Aga toidusoovitused, my ass. Tehke ühisköögid tagasi ja hakake toitu jagama talongi alusel. Saavad rahva suremuse väiksemaks, sest teatavasti pidada meil iga aasta 400 matsi mürgituste tagajärjel lihtsalt otsad enneaegselt ära andma.Rahvas, sööge heina, aga Sosnovski surmaputk pole mitte hein vaid umbrohi. Nagu  ka partei ja valitsus, kes targalt oskavad ette kirjutada, misa ja kui palju me peame sööma. Kurat, võimaldage siis meile see täisväärtuslik toit. Õigem mudigi oleks hakata parteilasi toiduks tarbima. Heas toitumuses, stressivaba elu elanud inimene on kindlasti väga vitamiinirikas ja toitev.

Advertisements
Published in: on august 26, 2009 at 4:16 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/08/26/selge-aspartaamilaks/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: