Uurime politseinike mõtlemist


Elu folgil on elu keset haljendavat muru. Enamasti. Viimase folgipäeva lebotame vabalava piirkonnas ühe kummalise kujuga puu all.

Puu kuju võimaldab inimestel puu all teiste silmade eest varjatult pissul käia. Mis siis, et vabalava tualetid, mida vabalt jagub on sealsamas seismas. Igasugu lahedat lugemisvaragi sees: “Kas sellist folki me tahtsimegi? Eestlased kasige Võrtsu taha! Mulgimaa mulkidele!” jne.

Tutvun selle puuga piut lähemat, mitte enese tühjendamise eesmärgil ja äkki leian, et puu vaatab mind vastu. Nimelt kõrgel lehestiku vahelt vaatab vastu lamba silm. Ja loomulikult moodustab krobeline puutüvi lamba keha ja näo.

Nii et ei pea palju pingutama, et näha puu otsas seda, keda me oleme harjunud nägema ülikonnasse või  õhtukleidisse rõivastunult jalutamas linnatänavail mõne kunstniku pilapildil.

Teatan avastusest Pambule. Pambu läheb hüppesse ja me hakkame igat sugu inimesi lammast vaatama meelitama. Kusjuures lammast vaatama tulevad tõesti kõik, keda kutsume.

Loomulikult lähtume siin utilitaristlikust nüansist, kutsume ainult neid, kellel turske õllepoiss või viinapirukas näpu vahel on.

Kui äkki märkan, et Pambu suhtleb politseinikega. “Ja, need kunstnikud hakkavad ikka igasugu asju nägema, kui midagi tarvitanud on” lausub politseinik. Ja siis läheb jutuks, kuidas ikka politseinikud peavad igasugu selliseid nägijaid ära vedama.

Nujah. Politseinikud on hästitreenitud rahvas. Kui keegi neile ütleb, et lammas on puu otsas, siis on nende jaoks tegemist loomade väärkohtlemise või keskonna reostamise paragrahviga. Tütarlaps, kes juba 10 aastat järjest väidab, et ta on jätkuvalt 17, on nende jaoks alaealine, kes tarbib avalikus kohas alkoholi.

Nii et siis seltsimehed – olge valvsad, mida te politseile räägite. Politsei nimelt võtab kõiki esitatud fakte tõe pähe, nii et ei mingeid lambaid puu otsa, ei mingeid naabruskonda maandunud tulnukaid ja ei mingit naabrite poolt teostatud lärmi, enne kui te ei ole näinud, kuidas lammas puu otsas lehkab, tulnukalt võtnud vastu kirjaliku tõendi tulnukas olemise kohta ja naabrile lihtsalt ise korgivargusrallit korraldanud.

Politsei on kahe jalaga maa peal. Ja neid ei huvita igasugu vaimselt ebastabiilsete isikute sonimine.

Advertisements
Published in: on august 18, 2009 at 5:59 e.l.  3 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/08/18/uurime-politseinike-motlemist/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 kommentaariLisa kommentaar

 1. Heh, mul polnd seepäev ei õlut ei viina. Aga õnneks nägin ikka lammast. Puhas vedamine vist 🙂

  L@SSIE: Selle eest võtsin ära su hinge. See on nüüd kimbus koos kõigi teiste võlglaste ja kurjategijate hingedega. Selle väljalunastamiseks pead sa mulle kolm lammast tooma.

 2. Mul sama seis 😉 lõppeks sai Lassielt ka veel lihasuutäis noritud:P

  L@SSIE: See lihasuutäis oli nõiutud, selle ärasöönu muutus ise ka metsseaks, aga liha ise muutus täiesti tavaliseks koduseaks. Üldse maitse sigudikulikult.

  • Hmm..tule ja päästa mind siis nõidusest, kuigi eriti nõiutud ma end küll ei tunne:D

   L@SSIE: Kuhu ma tulema pean?
   Tead, ega see algul välja ei paistagi, alles siis kui hapukurki vaja on, siis annab tunda.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: