Recycle


Resaiklimine on sama vana kui inimkond. Väidetavalt olla maailma vanim amet prostituut, kuid järgmine amet on kindlasti resaiklija. Läbi kogu aja on resaiklimisse erinevalt suhtutud. Keskajal oli hansalinnades olemas omaette gild, mille liikmed tegelesid sekundaarse tooraine kogumisega. Üldiselt on seda tegevust peetud põlastusväärseks. Resaiklimise tänapäevane tähtsus on seotud keskkonnakaitsega. Kaasaegne tööstus on suuteline tootma nii palju asju, et asjade mittetaaskasutamise korral upuks inimkond lihtsalt oma jäätmete sisse.Ja ega neist kahju polekski. Inimesed viskavad minema umbes 1/3 toidust. Enamust esemeid, mida inimesed ostavad, nad ei kasuta iialgi. Kolimise või surma korral rändavad asjad prügikasti. Või prügikasti kõrvale Keskonnakaitsenõuded on tekitanud uudse lähenemise prügimajandusse, prügi näiliselt sorteeritakse, st korjatakse välja kõige kallimad asjad. Muu läheb ikka ühte auku. Õnneks ehitatakse ka eestisse prügipõletamisel põhinevat elektrijaama. Kuid isetekkeline resaiklimine on piiratud, sest jõukamate inimeste majade prügikastidel on ees kas lukud, või on nad üldse paigutatud prügimajadesse, kuhu ainult omad inimesed ligi saavad. Resaiklijad on inimesed, kes tegutsevad spontaanselt. Tavaline tööinimene põlgab neid, kuna tarbimisühiskonna eetika nõuab, et iga asi tuleb omandada ostmise teel. Kohati elavad resaiklijad paremini kui tööinimesed. Kõige suurem väärtus, mis resaiklijatel on, on nende vaba aeg ja sõltumatus. Mingid esmased mõtted, millest tuleb kokku kirjutada korralik tekst. Resaiklijatel ei ole oma sümboleid Tinglikult võib selleks pidada aga kollast säästumarketi kilekotti, mis on rämu täis. Resaiklijate tüübid e.Mannekeenid. 1. Metallist. Tal on seljas riided, mida saab kasutada lõkke ääres, pisut põlenud riided, st. kaabli põletamisel on peale pritsinud. Eest tumedad päikseprillid, kaelas on tal suur kaablijupp, käes kollane kilekott, kust paistavad välja torutangid ja vasepuntrad. teises käes on tal relakas. 2.Taarakoll, neid me oleme kõik näinud, aga seljas võiks tal olla 80date ülikond, jalas valged tossud, aukudega, mõlemas käes putlaid täis kolekitt. Vöö peal paistab välja mobla, mis on suurem kui tellis. 3. Hipiresaikel, see näeks välja nagu tavaline Tartu kunstikooli tudeng, kõik riided mõjuvad kuidagi kentsakalt ja kaootiliselt.Käes on tal kilekott, kust välja paistab kanepitaim. teises käes hoiab ta vineeritahlit, millele on joonistatud midagi väga andetut. 4.Korteriühistu resaikel. Kannab seljas diivanit, jalas kergelt räpased teksad, nahkvest, õllekõht. Igale resaiklijale saab juurde teha teksti, mis tutvustab tegelast, nt. tema elukäik, kuna ta resaiklijaks hakkas, kui palju teenib jne.

Advertisements
Published in: on august 16, 2009 at 1:41 p.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/08/16/recycle/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Hmm, mis see siis nüüd on? Poolik, korralikult läbikirjutamata tekst, kus autori iseenda tarbeks kirjutatud juhised on ära kustutamata jäänud? (Tsiteerin: “Mingid esmased mõtted, millest tuleb kokku kirjutada korralik tekst.”)
    Või hoopis uudne stiilivõte, et lugejatel selle üle juureldes põnevam oleks? 🙂

    L@SSIE: Kui see kellegi perset torgib, siis ta võib tõesti ise uue ja parema teksti kirjutada. See oli üks tööfail, mille ma siia üles panin, sest mõne inimese e-postiaadress on lihtsalt täis.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: