Millist jumalat sa praegu usud?


-[ Ma küsisin, et kas ta jumalat usub, tema aga vastas, et usub õige paljusid jumalaid vastavalt sellele, mis ta parajasti teeb või on või tunneb. Ta ütles, et kui ta töötab, siis usub Apollonir, ja kui joob, siis Bacchust, ja kui on tujust ära, siis Buddhat, ja kui armastab, siis Venust, ja kui kardab või on vihane, siis Saatanat, ja kui ta oma kohust peab täitma, siis Kategoorilist Imperatiivi. Ma küsisin, et keda ta praegu usub, ja tema vastas, et täpselt ei tea, aga arvatavasti Kategoorilist Imperatiivii, mille peale ma läksin tõesti marru ja ütlesin, et mina usun ainult Saatanat ja Venust, mille peale tema naeris ja ütles, et ma näen välja nagu kavatseksin Eiffeli tornist alla hüpata, aga just siis, kui ma hakkasin talle ütlema, mida ma tema padakonnatsemisest arvan, kui mul sõnad juba suus olid, kargas ligi üks igavene vana jube kirikuteener ja käskis meil kirikust lahkuda, sest tuleb välja, et paavst ei luba paljaste käsivartega kirikus olla, mis on tõesti ÄÄRMISELT sündsusetu.]-

Aldous Huxley
Pärast tulevärki.

Nii et siis, kui te usute Venusesse, hoolitsegu, et käsivarred oleks kaetud. Ja kui lähete Baccust kummardama, pange ikka peakate ka pähe.

Advertisements
Published in: on juuni 8, 2009 at 11:52 e.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/06/08/millist-jumalat-sa-praegu-usud/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Bacchuse juures võib usutalitusi toimetada kas või ihualasti, see on talle isegi meelepärane. Talle ei meeldi liiga peenelt riietatud palverändurid. Neid paneb ta pommispäi kraavides roomama et oma riietuse pori ja sodiga rikkuda.

    L@SSIE: Samuti ei meeldi talle amatöörid. Neid karistab ta pohmakaga.


Möirga ja ulu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: