Side 1962. aastal


Jätkame jätkuvalt retrolainel. Seekord on piinamise all raamatuke “Tallinna juht”, autor Armult Johannesovitš Reinsalu. Väljaandja kirjastus Valgus, 1962.
Kaasajaga võrdluseks toon välja 1962.a kommunikatsioone kirjeldava koha.

Side

Peapostkontor asub Suur-Karja t. 20, avatud kella 8-21, pühapäeviti kella 9-19. Peapostkontoris asuvaid postkaste tühjendatakse iga tunni järel kella 6-20, teisi postkaste tühjendatakse kolm korda päevas kella 6-17.
Kuni 20g raskusele lihtkirjale, mis saadetakse NSV Liidu piiridesse või rahvademokraatiamaadesse, tuleb panna marke 4 kopika eest, muudesse riikidesse saatmisel 6 kopika eest. Sama kiri lennupostiga maksab vastavalt 6 ja 16 kopikat.
Kesktelegraaf asub Vene t. 9, avatud kogu ööpäev.
Iga sõna maksab lihttelegrammis 3 kopikat ja kiirtelegrammis 10 kopikat. Lisaks sellele tuleb tasuda telegrammi põhimaks 10 kopikat.
Kiri -telegrammi (aeglane telegramm) iga sõna maksab 1 kopikas, alammäär on 50 sõna hind. Kiri-telegramm toimetatakse kohale 24 tunni jooksul.
Välismaale võetakse telegramme vastu prantsuse, inglise ja saksa keeles ning vene keeles ladina transkriptsioonis, samuti ka sihtkoha ametlikus riigikeeles. Euroopa rahvademokraatiamaadesse võetakse telegramme vastu ka eesti keeles.
Fototelegramme võetakse vastu ligi sajasse Nõukogude Liidu linna ning kolmekümnesse välisriiki.
Kogu ööpäeva kestel on avatud telefoni kaugekõnepunkt Vene t. 9. Tööpäevadel kella 18-7 (laupäeviti kella 16-24) toimuvad kõned NSV Liidu piirides on 25% odavamad.
Talongiga kaugekõnet tellides tuleb helistada telefonil 07. Kaugekõnede informatsioon tel. 413-01.
Taksofonid töötavad 2-kopikaste metallrahadega.

Põmst ei erinegi tolleaegne olukord praegusest, ikka on mingid soodustariifid. ja kui nüüd vaadata, et juba sel ajal võisid oma fototelegramme saata kilode kaupa välisriikidesse….
Muideks, kuna teist viimati veel mõne paberkirja või postkaardi sai? Tänapäeval tulevad postkastidesse ainult arved. Kogu muu asi toimub rohkem e-kirja näol. Isegi suitsetamine on e-võrku üle kolimas ja e-sigaretid muutuvad üha popimaks. Räägitakse ka e-seksist. Ja muidugi ei tohi ju unustada, et reaalse ja füüsilise Nõukogude Liidu asemel astusime me E-liitu…

Advertisements
Published in: on mai 14, 2009 at 8:42 e.l.  4 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/05/14/side-1962-aastal/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 kommentaariLisa kommentaar

 1. Tead, on täitsa inimesi kes armastavad veel tiguposti. Kuigi viimati muu ümbriku kui arve oma sain eelmise aasta lõpus ja ise saatsin ka siis terve posu laiali teisi. Nii et täiesti E-stuma see tänapäev vaevalt hakkab 😀

  L@SSIE: Jah, jääme siis ootama, kuni sa sünnitad veebibeebi.

 2. Mina saan pidevalt paberkirju ja postkaarte. Ja saadan neid ka ise. Need on ühed asjad, mis kindlalt teevad elu ilusamaks. Eriti kui sul on mõni hää sõber, kes pole arvutiga isegi teie peal mitte…

  L@SSIE: Ise pole pärast 2004. a. enam ühtegi paberkaarti saanud ega saatnud. Kõik on telefonikõned või siis meilid. Halleluuja, aga jah, vähemalt ei jää minust suurt kastitäit kirju järgi.

 3. Mina sain mullu paberkirja. Selle saatis mulle E-vabariik, kes tahtis mult väidetava “inimväärikuse ja ühiskonna moraalitunde solvamise“ eest 600 E-krooni saada.

  L@SSIE: Loodetavasti saatsid sa nad E- perse….

 4. Saatsin küll. Pärast seda et nendele 600 E-krooniühikut saatsin.

  L@SSIE: Pikad näpud ikka poistel. Aga Eestisse tulles peab olema ettevaatlik, sest sellie asja peale ei paista päikesepaiste.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: