Taevakaunitar ja lendavad taldrikud


Jätkame Veenuse saladuste tudeerimist 1967 a. väljaantud õpiku põhjal.

1773. aastal arvutas saksa astronoom J.Lambert isegi välja Veenuse kuu orbiidi elemendid: keskmine kaugus Veenusest oli 415 000 kilomeetrit, pöörlemisperiood 11 Maa ööpäeva ja 5 tundi, orbiidi kalle 64° ja ekststentrilisus 0,195. Preisi kuningas Friedrich Suur tegi ettepaneku anda taevakehale prantsuse matemaatiku Jean d`Alamberti nimi, millisest aust kuulus teadlane targu loobus. kõige viimasena nägi Veenuse saladuslikku kuud 13. augustil 1892 ameerika astronoom E.E. Barnard.
Vaatamata sellele et Veenuse kuu vaatlustega on seotud paljude kuulsate astronoomide nimed, ei usu enamik astronoome tema olemasolu. Mida vaatlejad siiski nägid, on tagantjärele raske kindlaks teha. Enamikul juhtudel, nagu märgib P. Stroobant, kes küsimust lähemalt on uurinud, on tegemist optilise pettega, mida Veenus kui hele taevakeha igas teleskoobis tekitada võib. Paaril korral asus Veenus juhuslikult mõne nõrgema tähe või Uraani läheduses.
Eraldi tuleb peatuda E. E. Barnardi vaatlusel, mis leidis aset suhteliselt hiljuti Licki observatooriumis. Sel korral oli tõesti tegemist reaalse objektiga, mida üheski tähekataloogis ei leidunud. Oletatakse, et see oli mingi nõrk täht, mis vaatlusmomendil plahvatas.
Viimasel aastakümnel on Veenuse saladuslikult kadunud kuu uuesti arhiivitolmust välja ilmunud ja seda seoses nn. lendavate taldrikutega.
Ameerika ühendriikides ja teistes läänemaades levitavad mõned autorid teooriat, et lendavad taldrikud pole midagi muud, kui Veenuselt Maale saabunud kosmoselaevad. Veenuse saladuslik kuu olevat olnud kosmiline vahemaandumisjaam, mida kasutati kosmoselendude õppimise algperioodil. Hiljem avastati meetod, kuidas ekraniseerida raskusvälja ja startida lennuks maailmaruumi otse planeedilt endale. Veenuse kunstlik kuu kui pruugitud tarbeese anti vanarauaks.

Jah, lendavaid taldrikuid nägin ka mina eile oma universumis. Keegi oli tervelt kolm tükki koridori parkinud, kuna nad aga oluliselt universumirahva silma riivasid, siis tegin neile käsitsttranspordi ja lennutasin nad maja taha rohelisse draakonisse.

Advertisements
Published in: on mai 12, 2009 at 8:28 e.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/05/12/taevakaunitar-ja-lendavad-taldrikud/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: