Tartu Kuldne Kolmnurk


Kui sa oled selline linnukesega inimene, ja seda sa oled, kui sa ei ole võtnud pangalaenu ja ei orja selle tasumise nimel üüpäev läbi, siis sa lähed laupäeva õhtul välja. Ja tuleb välja, et Tartu kesklinnas on vaid kolm tegutsevat klubi.
Undergroundi jätame mängust välja, sest selles istub koos kogu aeg kindel seltskond. Ja omanik Roll on hirmul, et kui tõesti ükskord Zavood kinni pannakse, mis siis tema rokipeerude taimelavast saab, tulevad sinna oma saabastega sõtkuma.
Muidugi, Undergroundist saab enne kaheksat võtta 3 õlut 60 krooni eest. Ja neid siis ükshaaval ära juua. Tegevus mis võib võtta aega viiest minutist kolme tunnini.

Tartu Kuldse Kolmnurga peamine haru on Krooks. Koht kuhu lihtsalt tullaksegi odavat õlut kiiresti ära jooma. Sest selles baaris on muidu traditsioonilisele 30 – 35 kroonisele õllele peale löödud allahindlus 30%, mis teeb nt. Sassi hinnaks 21 krooni. Baarimees annab sulle pihku avatud õlle. Oma valik, kas paned korgi tagasi peale ja lähed sellega õue, või tarbid kohapeal.
Midagi muud huvitavat Krooksus pole. Saali lagi on kaunistatud totakate lipukestega ja suurel ekraanil näidatakse kas nõmedaid sportlasi või siis rokivideosid, kus pilt heliga kokku ei käi.
Krooks on vallutatud mahlamütside poolt, kes ennast hästi tunnevad. Hea koht, kus kiiresti ära juua paar õlut ja siis järgmine paar endaga Zavoodi juurde kaasa võtta.

Zavoodist sa enam boheemlasi naljalt ei kohta. Nad on kas suureks kasvanud ja Undergroundi kolinud või suureks kasvanud ja käivad Zavoodis siis, kui abikaasat kodus ei ole või siis kui tuleb äärmuslik nostalgiahoog. Sellel juhul tekitatakse paaritonnine baariarve ja lahkutakse turvameeste poolt välja visatuna.

Muidu on seal kirju elu. Tuntud muusik käperdab skinheade ja saab nende käest peksa. Purjus jõmmid kukuvad teineteise õllesid puruks. Purjus kunstiõpetaja suudab enda püksid märjaks teha, nagu oleks ta seda püksipissipattu teinud. Purjus ülealaealine naine tuigub Zavoodiesist porilompi kuivaks püherdada.
Igasugu vampiiridel, luurajatel ja muu kahtlase sissetulekuga isikutel hea oma äri ajada.

Kolmas kuldse kolmnurga tipp on Genialistide klubi. See pakub rahvale rohkem musikaalseid kõdinaudinguid. Alkoholi saab seal 25.- portsjon, nagu järeldada ümber maja leiduvate kestade koguste järgi, on see hind mittetöötavale klassile taskupärane.
Genklubi seltskond on mitmepärasem. Seal võib kohtuda ennast surnuks tantsida üritavat sotsioloogi, meest kelle eesmärgiks on ibajutu ajamisega saalist kõik naisterahvad ära ajada (mis tal ka õnnestus), sedasama purupurjus Zavoodi ees püherdajat, kes ennast Genialistide jahukottide vahele kuivatas. Samas mõnel teisel üritusel võid sa seal kohata lemmikloomakasvatajat Peterburist, olemenatsi ja kahte õlut, kellel on kaasas omanik, ked mitte kunagi ei joo. Genklubi hea point on see, et allkorrusel saab rahus lösutada, ilma et keegi kõrva karjuks.

Advertisements
Published in: on aprill 12, 2009 at 10:59 e.l.  6 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/04/12/tartu-kuldne-kolmnurk/trackback/

RSS feed for comments on this post.

6 kommentaariLisa kommentaar

 1. Krooksus ikka -40% on see soodustus (pärast kaheksat õhtul).

  L@SSIE: Näed, kui tubli lapsuke, nii hästi teab.

 2. Ja peldikud on üllatavalt puhtad.

  L@SSIE: See tuleb sellest, et mina pole veel genklubi peltaris käinud.

 3. Pigem kardab Roll (ja Underi püsikülastajaskond, kes pole sugugi kõik “rokipeerud”, keeldun end selleks nimetamast), et Underi võtavad Zavoodi kinni pannes üle just need üksteise õllesid puruks kukkuvad jörmid ja teineteist peksvad skinheadid või püksikusejad.

  L@SSIE: Nujaa, peer või mitte, aga see pidev hard rock väga minu maitse pole. Underground on selline vaikne kena kohakene, kus keegi üleliia ei karju, ütleme, kena koht oma pensionipõlve ootamiseks. Aga kui tahad ikka nalja saada, või teravaid elamusi tunda, siis tuleb kuhugile mujale minna.

 4. Te olete ikka väga kõrgelt kukkunud, kui muusika ei meeldi, keegi kurat ei käse sul ronida sinna. Mida kuradit sa torgid oma nina siis sinna, kus pole Sinu koht. Nalja saab UG-s rohkem kui rubla eest ja tänu sellele, et siin on oma seltskond koguaeg, ei toimu mingeid kaklusi, õllede pildumisi, vargusi ega muid vastukarva käivaid tegevusi. Ülihea muusika ja mahe õhkkond teebki selle baari parimaks. Mis puutub zavoodist siia vajuvatesse inimestesse, siis helget tulevikku neil siin pole, niiet selle mõtte võite juba eos maha matta.

  L@SSIE: Näe, äratasin Tiigri üles, hakkas möirgama. Muidugi on vahetevahel hea käia mõnusas ja hubases Undergroundis, juua turvaliselt oma raha eest ostetud õlut ja vaadata, kuidas Angus Young trussikute väel lava peal hüpleb. Aga vahetevahel on huvitav ka minna Zavoodi ja mängida vene ruletti.

 5. Nägin, kuidas Zavoodis mu endine õpetaja purupujus oli, oma seljakoti maha jättis ja ise sujuvalt lahkus, teadmata kuhu. Enne seda jõudis ta mu inu sõbraga paari panna ja küsis, kuidas kohtusime:P Igatahes üritan sinna umbes korra aastas sattuda, sest Undekas on tõesti kuidagi turvalisem, kui just üks Zavoodi püsiklient, kes isegi mu sõna kuulab, just minu laua otsa ei kuku ja turvameest vihale ajada ei ürita. Aga õnneks on seda seni ette tulnud vaid paar korda ja loodan, et sa ikka ka vahel meid rockipeere kaema tuled:D

  L@SSIE: Jah, õnneks on mul kombes mäluaugus peaga ikka Zavoodi poole tuikuda, Undergroundi satun siis, kui keegi kaasa veab. Viimati juhtus seda aastavahetusel, ja ma tõesti ei tea, kuidas ma sealt koju sattusin ja kust see terve poolik viin mulle taskusse sattus.

 6. *minu sõbraga (teisi kirjavigu palun mitte tähele panna, vaid parem saatke kuu peale)

  L@SSIE: Miks kuu peale, kuu peal on külm, kõle, paljas ja ameeriklaste kirsajäljed. Ma ikka eelistan lähemaid, pehmemaid ja soojemaid paiku.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: