Kroonilise alkoholismi tunnused


Parajuslasteks peetakse kõiki alkoholitarvitajaid, kes ei joo päevas üle poole liitri õlut, või vastava koguse puhast alkoholi sisaldavaid muid jooke), nii et alkoholi kontsentratsioon nende veres ei ületa 0,3 promilli.
Prantsusmaal peetakse parajuslasteks neid, kes joovad ööpäevas kuni liitri 10 mahuprotsendilist veini. (s.o. aastas 36 liitrit puhast alkoholi).
Ülemaailmne Tervishoiu Organisatsioon annab kroonilise alkoholismi definitsiooni: “Alkohoolik on isik, kelle sõltuvus alkoholist on jõudnud sellise astmeni, et neil esinevad kehalise ja psüühilise tervise häired ning konfliktid teiste inimestega kui ka häired sotsiaalsetes ja majanduslikes funktsioonides, või kellel täheldatakse sellise allakäigu tunnuseid ja kes selle tõttu vajavad ravi.
Kroonilise alkoholismi peamine tunnus on tungiv vajadus alkoholi järele. Algul ilmneb tung esimeste alkoholiannuste tarvitamise järel, hiljem aga ka kaines olekus.
Teiseks tunnuseks peetakse enesekontrolli kadumist. Juhuslik alkotarvitaja tunneb, kui palju ta võib juua, ilma et alkohol talle kahjulikuks muutuks.
Kolmas tunnus on pohmeluse esinemine alkoholi tarvitamisele järgneval päeval. Enesetunne on väga halb, esineb iiveldus, oksendamine, käed ja keha värisevad. Sageli esineb kärsitus, süü ja alaväärsustunne, hirm. Enesetunde parandamiseks võetakse alkoholi, seega algab uus jooming.
Enamik kroonilisi alkohoolikuid ei märka ega tunnista ise oma vigu, neil puudub arusaamine oma haiguse tõsidusest.
Ühinenud Tervishoiu Organisatsiooni andmetel muutub krooniliseks alkohoolikuks iga kuueteistkümnes joomar.

Kuidas nüüd võtta, selle teksti sisestamine tekitas mul tahtmise…natukene õlut võtta.

Advertisements
Published in: on aprill 9, 2009 at 7:29 e.l.  5 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/04/09/kroonilise-alkoholismi-tunnused/trackback/

RSS feed for comments on this post.

5 kommentaariLisa kommentaar

 1. ma võtan ka õlut sellepeale..
  muuseas senikaua kui sa oksendad on köik korras, edaspidi pidi juba asi täiega alkoholissmuseks kätte minema…
  Või nagu mu isa ütles, et senikaua kui sa ei tea kus su siseorganid asuvad on ok,aga kui sa neid juba tundma hakkad ja sellejärgi aru saad nende asukohast, siis kipuvad asjad peeeersse menema….

  L@SSIE: Siis on mul veel kaua areneda. Ammu pole küll muidugi oksendanud, kuid see tuleb lihtsalt sellest, et viimasel ajal olen hakkand vist pihta saama, kus lõpeb piir enne ülejoomist.

 2. tunnen, et vajan alkoholist vabanemiseks abi.Joomingud lähevad vahest kuni nädala pikkuseks ja pohmell on väga piinarikas. Kõik palk mis tuleb see ka kiirelt läheb.
  probleem on üpris suur.

  L@SSIE: Esmase sammuna soovitan pidada mingi vaheaeg joomisega vahet. Näiteks sada päeva või kolm kuud. Selle aja jooksul alkoholi mitte üldse tarvitada, no kohe mitte üldse mitte mingisugust. Kolme kuu jooksul loodetavasti su mentaliteet muutub niipalju, et enam ei tahagi liiga palju juua.

 3. tavaliselt joon 2-3 korda nädalas, enamasti nädalavahetusel.Peale jooomist järgnevatel päevadel tihti peale ei mäleta üksikasju, sellest ka tülid elukaaslasega,alkohol maitseb ja ära öelda on väga raske.Vahest ei jõua kooligi, sest eelmisel õhtul alustatud pidu alles lõpeb järgmise päeva päeval. Arvan et nii jätkates kaotan enda head sõbrad,partneri töökaaslased,vanemad jpm. Oleks vaja kedagi kes mind toetab ja hoiab mind alkoholist eemale.

  L@SSIE: kuidas nüüd öelda. Sa jood valedes seltskondades. Nt. minu seltskonda sattumine tekitab sinus kindlasti tahtmise mitte iialgi enam kunagi juua midagi peale porgandimahla…
  Üldiselt – kõige parembini aitab suhtumine – oma raha eest alkoholi ei osta….

 4. ma olen 21 ja mu joomised lähevad juba nii jõhkrateks et pohmellidega ei saa 2-3 päeva magada ja südamesse löövad valud ja pea ei valuta vaid aju ja ei oska kuidagi takistada enam oma joomisi ja ainult 1-2 nädalat suudan kaine olla ja siis on üle jäänud aeg jälle pikalt 3 päeva pohmelli ja ülejäänud jooki kuhu ma peaks pöörduma?
  sest tänapäeval on leida sellises minu vanuste seas vist võimatu kaineid inimesi kes ei joo ja hingelt olen ma ka pidutseja jne :/

  L@SSIE: Iseenesest on see kättevõtmise asi. Tegelikult saab ju ka ainult värska veega sama edukalt ringi hängida. Võid enesel mingi tähtpäevaga kokku leppida… oled näiteks septembri kaine või 100 päeva kaine või mida iganes.
  Tegelikult võid sa minuga kihla vedada nt. 100 päeva kainuse peale. Teeme panuseks nt. 10 000 €?

 5. Teadmiseks: Laenupakkumine 3% meiega nimi, summa, kestus, telefoninumber, vanus, kuusissetulek Riik, võta meiega emaili teel gregmoris001@gmail.com


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: