1945. 16. 04.


Leidsin ringi tuustidest paki vanasid kirju. Kirjutamisaastaks 1945 ja tegevusajaks kevad.

Lugege, kui meeldib.

Tere, neiu

Tahtsin juba varem kirjutada, aga ei saa ju aega. Käisin pühapäeval Tipu pool, seda ära viimas. Pääle pühi kolivad ära linna. ja läksin Rajale, pidin leidale ütlema, et Sa osta Lainele pühade kaart ka minu poolt. On ju alati meile saatnud. On külanõugogus kirjutaja preili. Nägin teda Patastel 11 apr. hobustemärkimisel. Oli punases mantlis ja väga moodne. Küsis ka Sind, et kas oled kodus käinud.

Hilda saatis kirjaga pildi kirja õieti polnud olid aprilli naljad. Saada ka temale kaart ja ka minu tütrele.

Katsu ikka pühadeks koju tulla ja mõneks päevaks mull on nii palju talitlust, tõi kolm looma hobuse ja sea nime. Puud on viimseni lõikamata ja ka latre lõigata.

Ma ei sa seda plikat, Nõmmekivi ei raatsi anda, sest laps saab abiraha.Nüüd oli saanud 2000 rbl. peab vaatama linnast, Püüa kuuldta. Too ka muna värvi.

Tekstist võib järeldada, et segaseid sõnumeid saadeti juba tollel ajal, kui Hitleril oli jäänud veel 14 päeva elada ja II suurel inimtapufestivalil kesta veel kolm nädalat.

Ilmselt on tegu maal elava isa kirjaga linnas millegiga tegelevale tütrele. Ja viimases lõigus kirjeldet soov pole mitte lapse kupeldamine, vaid soov saada suveks karjatüdrukut.

Advertisements
Published in: on märts 19, 2009 at 9:46 e.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/03/19/1945-16-04/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

 1. Tere!
  Vabandan, et kirjutan kommentaarina, aga e-maili ma kuskilt ei leidnud. Nimelt on jutt selline, et palun abi bakalaureuse lõputööks. Uurin blogijate eneselavastus praktikaid ning sooviksin Teiega intervjuu teha. Etteruttavalt mainin, et tegu on etnoloogilise uurimusega ning intervjuu oleks pigem vabamas vormis vestlus. Teie isikuandmeid loomulikult ei avalikustata kui Te vastavat soovi avaldate.

  Igaljuhul, räägiksin täpsemalt edasi maili teel missugune see uurimus ja intervjuu välja näevad. Jätan siia oma e-mail: echtir@ut.ee ning jään ootama tagasisidet.

  Jõudu
  Ehti

  L@SSIE: Edevuse paraad jätkub?


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: