Suits


Eile siis jõudis eesti Youtube Kummardajate Kirik hakkama saada oma esimese eestikeelse ja ametlikult tunnistatud üllitisega Youtubes. Einoh, eesti filme on sinna ennemgi üles riputatud, kunagist sai nt. “Klassi”  selle kaudu vaadatud. Aga seda ei riputanud üles mitte selle autorid, vaid fännid. Eesti Koolitulistajate Ühingust.

Õppefilmid mõlemad.

Üldiselt mina olen ka selle poolt, et suitsetajaid tükeldada. Minu arvates elab Eestis liiga palju inimesi. Pärast Põhjasõda ja suurt katku olla siin elanud 120 000 – 180 000 inimest. Ja kusagilt ei olnud kuulda mobiiltelefoni tirinat ega toakoera haukumist. Selline mõnus elu oli siis. Igaüks võis ehitada oma maja kuhu tahtis. Ja teha mida tahtis  ja kuidas pea võttis.

Ei mingeid arhidekte , arhibandiite ega pearaamatupidajaid ei olnud inimeste elu kiusamas.

Suits on lihtne film. Meenutab TV6 odavaid õudusfilme. Iseasi, et kas siis SEE sõnum sellisel kujul noorrahvani ulatab. Ei ta ulata.

Inimesest on edutult üritatud ahvi kasvatada, ta 0n ikka inimeseks jäänud. Ja teeb mis pähe tuleb.

Parem aitaks sigarettide sisse valikuliselt lõhkeainepakettide paigaldamine, nagu ka ühest kunagisest heast õppefilmist “Ma olen väsinud vihkamast” õpetati.

Laibatükeldamisi on eestis olnud. Nii nädal tagasi leiti üks tükeldatu Harku järve jäält. Ilmselt oli selle töö teostaja juba “Suitsu” filmi näinud. Ja tema sõnum ühiskonnale, mida Postimees tagajärjetult otsib, on: “Ära suitseta, raisk.”

Jääme ootama järgmist sõnumit.

Advertisements
Published in: on märts 10, 2009 at 10:15 e.l.  2 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/03/10/suits/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 kommentaariLisa kommentaar

 1. Just lõhkeainete kartuses ma oma plärud enamuses käsitsi kokku keerangi. Nõnda tuleb välja, et suitsetamine on terrorismivastane tegevus.

  L@SSIE: Sekspommide likvideerimine on siiras terrorivastaline tegevus.

 2. Sa järjekindlalt väidad, et Ilmar Raagi film “Klass” õpetab Eesti lastele, kuidas korraldada koolitulistamist. Vaidleksin vastu.See film ei õpeta kuidas korraldada koolitulistamist, vaid vastupidi, kuidas sellest hoiduda. Seeläbi ka erineb eelnevatest samateemalistest filmidest, nt. “Elevant”. Filmi eesmärk on näidata kogu tegevust, mis viis koolitulistamiseni, kaasaarvatud tulistamist ennast võimalikult realistlikult ja vastikusttekitavalt. Kogu filmi mõte on vaatajates tektada ängi ja seeläbi kutsuda neid üles koolivägivalda hukka mõistma, mis Ilmar Raagil üldiselt ka õnnestus. See, et mõned kõurikud täiesti ebasobivate kohtade peal naerma hakkasid tuli pigem üksikutest möödalaskudest detailides. Näiteks tänapäeva koolis ei ole eriliseks probleemiks kui sa ei kanna “õige” firmamärgiga riideid, kyll aga oli see nii kui Ilmar koolis käis ja veel kümme aastat tagasi. Samuti tekitas lastes nalja näiteks peategelase ajast ja arust mobiil. Ja nii edasi ja nii edasi. Koolitulistamisest vändatud filmid on muutunud vaata et omaette zhanriks. Klass oli esimene, kus tegelikult ükski tegelane ei nautinud vägivalda. Isegi kui Kasparil ja Joosepil oli lõpuks võimalik kõikide alanduste eest kätte maksta, siis pigem tekitas see neis vastikust. Ei mingit Hollywood’likku glamuuri ega tulevärki. Mõned paugud kärbikust ja revolvrist, aeglaselt surevad ja piinlevad inimesed, enamik neist süütud ja tabatud juhuslikust kuulist. Kui üks kolmest lapsest, kes seda filmi vaatas, sai aru filmi sõnumist siis on see asi korda läinud.

  L@SSIE: Klassi film lööb oma naturaalsusega. Seepärast see tundubki nii mõjus. Hollywoodi kärts ja mürts ja tümps tundub ka rumalale inimesele uskumatuna.
  Kui kolmest lapsest 1 arus saab, et koolis tulistada halb on, siis on tore. Enamus niikuinii ei hakkaks kunagi koolis tulistama. Aga kuskil on kindlasti keegi, kes nii ei arva. Varem või hiljem jõuab see jama eestisse. Politsei on olnud tubli, aga igasse klassi neid ei jätku.
  Ja Youtubest kolades leidsin klipi, kus oli kokku monteeritud Soome koolitulistaja Auvineni portree ja “klassi” lõputiitrid.
  Kaubamärkide austamise või hindamise kohta arvan ma et eliitkoolid ja sellised kohad, kuhu on juhuslikult helgemad pead kokku kogunenud, on üksteise vaenamisest mingi eseme omamise/mitteomamise vabad. Paraku osades kohtades, kuhu on lambajalad kogunenud, seal on ikka kaubamärgid hinna sees.
  Koolitulistamiste vastu aitab, kui vanemad tegelevad rohkem oma lastega. Tulistada oskab igaüks, aga proovi sa lambaid kasvatada.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: