Mida teeksid sina 1,5 miljoniga


Populaarne teema tänases päevas. Enam ei räägita miljonist kui rikkuse sümbolist, 1 miljon on ikka liiga väike raha selleks. Aga 1,5 miljonit on piisav raisatud varanduse sümboliks.

1,5 miljoni eest saaks palju asju. Ma usun, et selle raha eest võib peksa saada küll. Sest kuskil olla kellegiga juhtunud, et ta andis kerjusele 2 krooni, mille peale ta äärepealt kerjuse käest peksa oleks saanud, sest kerjus ennast mitte nii odavaks meheks ei pidanud.

1,5 miljoni eest aga saaks palgata paar jõmmi, kes peksuaalteenust täiesti rahuldavalt teostaks. Nii et enam küsima ei tuldaks.

1,5 miljonit panka sisestades saad igakuiste intressidena töömehe palga. Ise proovinud ei ole, aga nii vähemalt lubatakse.

Kui mulle iga kõnnitud sammu eest 1 kroon antaks, siis tuleks 1,5 miljonit poole aastaga kokku. Muidugi, kui mulle iga sammu eest kroon antaks, siis käiks ma iga päev vähemalt 25000 sammu.

Tundub, et mõnele mehele ja naisele antakse iga sammu eest kroon.

1,5 miljoni krooni eest peaks saama ühe naftapuuraugu tehnilise varustuse. Selle võib maja taha üles panna. Mis siis, et naftat pole, on endal ilus vaadata, kuidas kallis tehnika roostetab.

1,5 miljoni krooni eest saaks alt poest osta 100 000 pudelit bocki ja iga õlle pealt jääks veel 20 senti järele, ehk 20 000 jääks pärast peaparanduseks. See variant langeks küll ära, sest mitte keegi ei võtaks mult vastu 100 000 pandipakendit ühekorraga.

1,5 miljoni krooni eest saaks osta 4 kilo kulda. Mulda saaks ka pisut osta, et saaks kulda mulda panna.

1,5 miljoni eest saad toetada mõnda isehakanud MTÜd, et see põtradele metsa vanu vihtu viiks. Võibolla nad tõesti selle raha eest ka mõne viha põtradele viivad, kui nende arengukoolituse seminar koos rohke õllega juhtub toimuvad metsa sees asuvas riigimetsamajanduse saunas.

1,5 miljoni eest saaks ma endal interneti korda. Siin on mingi kamm, kõik arvuti komponendid ja programmid nagu töötaks, aga võrk on meeletult aeglane. Seda asja aga oma aju ei võta ja IT – mehe palkamine lõpeks ilmselt vajadusega sooritada korteris kapitaalremont.

1,5 miljoni eest saaks paljugi asju, aga öelge kus neid suuri rahasid jaotatakse, ma tean küll, kus asub Riigikogu, Riigkohus ja Riigikogu kantselei taarapunkt. Seda auku, aga kust mittevajalike kulude katmiseks raha antakse, ma ei tea. Need kes teavad, on kavalad ja ei räägi. Äkki peaks neid talla alt kõrvetama?

Advertisements
Published in: on jaanuar 21, 2009 at 11:04 e.l.  2 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2009/01/21/mida-teeksid-sina-15-miljoniga/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 kommentaariLisa kommentaar

  1. Hmm, imelik on see, et keegi pole v2lja k2inud k6ige elemntaarsemat ja ilmsemat ideed, selle IRL kampaania raames. Kysiti ju, et kuidas 1.5 M eek kulutada k6ige paremini yldsuse hyvanguks. Seen imelihtne: tuleb 1.5 miljoni eest bensiini osta, keskerakond sellega yle valada ja p6lema panna.

    L@SSIE: Keskerakonna heaks pole vaja kulutada 1,5 miljonit. Piisab vaid 1,5 kilomeetrist nöörist ja piisavast kogusest teokatest ja toekatest noortest meestest.

  2. aga kas selle raha eest mõne vana pommilennuki saaks et külastada riigikogu, riigikohust ja muid toredaid vaatamisväärsusi?

    L@SSIE: Selle raha eest saad sa osta ainult üleeilsest keelatud tääknoa ja pool lennukitelikut….


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: