Kui raha ei ole, kust siis saab


Elas mu universumis üks mees, joodik elukutseks tal.

Kuna selles ametis on palgapäevad haruharvad, siis olid tal jällegi näpud taskupõhjas. Mõtles, et kust siis raha saaks. Leidis, et koridori on keegi aknavahetuse käigus vana akna koos klaasiga jätnud.

Mõeldud tehtud. Meie kangelane, kellel nimeks Vitali, teadis, et kolmandal korrusel elav venelane Šaša on rikas poiss. Käib raudteel tööl ja ja naist tal ei ole. Armastab napsu võtta.

Mõeldud, tehtud. Varastab naabermaja tagant ehituselt tellise ja läkitab selle Šašale aknasse. Paraku tellis tabab vaid akent, kuid ei purusta seda. Vitali jookseb minema, Šaša hakkab pahura herilasena mööda koridori taidlema.

Mõne aja pärast kogub Vitali uuesti julgust, varastab prügimaja ehituselt järgmise tellise ja läkitab selle juba osavama liigutusega Šaša akna suunas. Seekord aken puruneb, kuid natukene liiga vähe.

Vitali läheb jälle pooleks tunniks peitu ja varastab kolmanda telliskivi. Seekord lähevad juba mõlemad klaasid puruks, nagu kord ja kohus.

Aga ega Šaša mingi jobu pole, tema luurab nurga taga, püüab Vitali kinni ja kukub teda kolkima sama tellisega, mis ennist aknasse lendas. Kolgib, kuni tellis pooleks läheb. Siis annab Vitalile veel tarkust andva jalahoobi tagumikku ja tuleb tulema.

Esitab mulle küsimuse, et kas mul klaasi on. Muidugi on. toon seitsmendalt sellesama klaasi, mida Vitali himustas ja pusime selle kahepeale ette.

Siis käib Šaša korra külmkapi manu ja tõmbab välja veenva argumendi, liitrise viina.

Manustame seda üheskoos ja jälgime televusserist jõleduste jõledust – jalgpalli.

Kui viimaks Viinanäljane vitali ka välja ilmub ja vaikselt lubatakse ta ka laua taha. Šaša valab tema jaoks viina alustassile, kust ta peab seda kahvliga sööma. Vat sellise karistuse mõtles mees välja.

Juhtus see 2003. aastal.

Advertisements
Published in: on november 12, 2008 at 3:26 p.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/11/12/kui-raha-ei-ole-kust-siis-saab/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. Kohe näha, et Vitali pole Joodikute Ametiühingu liige. Sasa aga võiks liikmeks saada kui tal peaks raudteel igav hakkama või tabaks teda selline hullus, et endale naise võtaks.

    L@SSIE: Võibolla ta ei kuulu ülevenemaalse alkoholihävitamise trusti töötajaskonda.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: