Ajasin kristlase hüppesse


Üks ennast kristlaseks pidav anonüümik kommenteeris üht mu veeuputuseeelset sissekannet Eesti koguduste kummaliste nimede kohta:

Tere!
Kas Teil ei ole häbiraasugi, kui niimodi sõna otseses mõttes mõnitate Eesti kogudusi?? Nendel inimestel, kes sedasi teevad, ei ole kas midagi oma ajaga teha, või on nad lihtsalt lubanud endale teha ajupesu, et “kristlus on mingi kuivikute koosistumine pühapäevasel hommikul”. Just Teie olete süüdi selles, et kristluse maine on hakanud Eestis alla käima. Palju eestlasi pühapäeva hommikuti kirikus on? 2% elanikkonnast. Aga palju ameeriklasi? 55% elanikkonnast. Ja teate miks? Teiesuguste tegevuse tõttu.Ameerikas heidetakse teiesugused ühiskonnast välja või pannakse vangi.
Annate Te üldse endale aru, kui paljud hakkavadki kristlust vihkama või maha tegema, kui nad seda arutelu loevad?? Inimesed ei mõtle ju tänapäeval ise. Usutakse seda, mida saadakse kätte meediast ja taolistest internetiportaalidest.

Andku Jumal tarkust ja õige äratunnetamist Teile!

Nojah. Vaata mina arvan selle kohta, et Jumal sugugi pahaks ei pane väikest huumorit tema sulaste tegevuse kohta. Ma ei tunne kedagi sadistlikuma ja võllahuumorimeelega tegelast, kui Issand Jumal.

Ja võllahuumori kohta võib öelda vabalt, et see on Jumalik huumor.

Aitäh, et mu blogi nii vägevaks peetakse, et see kohe kõik kristlased maatasa teeb. Kehvad kristlased siis, keda üheainsa blogisissekandega hävitada saab.

Pigem ma arvan, et need lugejad leiavad, et näe, siin see ongi Suigu kirik, millest L@SSIE kirjutas ja lähevad seda uberikku vaatama. 100 lähevad vaatama, 10 astuvad sisse ja 1 hakkab uskuma. Teine asi, et jah, need kogudustele nime leidjad oleks ikka pidanud natikene mõtlema, mida nende seltsingu nimi maakeeles tähendab. Pöördunud kas või mõne püha angerja poole.

Aga väide, et USAs käivad 55% elanikest pühapäeviti kirikus, ei vaidlusta seda protsenti, kuid vaidlen selle kirikusse minemise eesmärgi koha pealt vastu: Ameeriklased käivad end kirikutes näitamas. Väikestes linnades tõepoolest inimesed panevad pahaks, kui sa kirikus ei käi, no ütleme, et vangi nüüd selle eest küll ei panda, aga häid pakkumisi kristlaste poolt mitteklerikaalidele ei tehta. Vaid palvetatakse koos, et Bushi sõjalennukid oleks ikka edukad ja palgalised tapjad saaksid pahale Afgaanile pihta.

Seepärast see USA nii perses riik ongi. Eesti inimesed ei käi kirikus halamas, vaid kõnnivad looduses ja mõtisklevad elu üle järele.

Niisama mõttetult palveid pobisedes ei jõua sa kuhugile. Mõtle korralikult enne läbi, mida sa üldse tahad ja mine siis palvetama. Kui mitte liiga palju küsida, siis ma arvan, et selliseid soove on ka Jumalal kergem täita.

Minu ainus soov on selliseid kristlasi kohates, et kuule, kallis Jumal pilvepiiril, tegele ikka omadega ise, mina ei viitsi neid mitte mättasse lööma hakata. Sest kes see jõuab eesliga võidu joosta, kui vaid teine eesel.

Ja õnneks mitte kõik Kristlased ei kuulu jobudekogudusse, seal seltskonnas on ikka toredamaid tegelasi ka. Vahetevahel saab nendega koos kärakat pandud ja vaieldud. Vat sellised elukad on Jumalale meelepärased. Kes ennast mõttetult mingi usu pärast ei piina ja ei piira.

Andku Jumal sellele vaesele eksinud lambukesele kiiret predestinatsiooni.

Advertisements
Published in: on oktoober 27, 2008 at 2:53 p.l.  4 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/10/27/ajasin-kristlase-huppesse/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 kommentaariLisa kommentaar

  1. no tule allah appi!!

    L@SSIE: Üks iseenesest lugu pidav jumal ei sekku kunagi tülidesse, mis puhkevad sellel teemal, et kas ta ikka on olemas või ei.

  2. Viimane aeg oleks koolitada välja üks persetäis Otto_Katz tüüpi välipreestreid, kes siis mööda maad ringi rännates ning jumalaarmust jutlustades aitaks hulluksläinud kristlased jälle alandlikkuse ning rahulolu juurde tagasi.

    L@SSIE: Tegelikult on probleem selles et üksikute vanatüdrukute arvukus ühiskonnas on ületanud kriitilise massi.

  3. Ma olen selliste Otto Katzidega vahel koos joonud.

    L@SSIE: Isa Afanassi Räpinast nt….

  4. Oi, neid on palju lähemal, Tartu pealgi mitu tükki.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: