Depressiivne Eesti Väikelinn Pärnu


Pärnu on lihtsalt masendav. Veendunud Tartlasena ma lihtsalt ei saa tõsiselt võtta ühtegi kohta, kus pole künkaid ja maapind on laudsile.

Pärnu on oma põhiolemuselt pikk väljavenitatud soolikaks. Selle üle võib vaielda, et kas tegu on jäme või peensoolega. Omalt poolt pakuks, et tegemist on väljavenitatud pärasoolega.

Põhimõtteliselt on Pärnu konföderaatlinn. Linna peamine tänav Riia maantee on suunatud lõunasse. Mitte Tallinna suunas, nagu oleks iseloomulik Eestikesksetele linnadele. Aga , ei pärnakate nina on suunatud läti suunas. Sealt pärineb ka nende ninajoon ja huumorimeel. Pärnakas naerab ja naeratab vähe. Kui naermiseks läheb, siis naeravad kõik korraga ja üksteise üle peetakse valvet, egas keegi varem naerma hakka kui teised ja enne õiget aega ära ei lõpeta.

Tüüpiline Pärnakas on tumedapäine, aukulangenud põskede ja kanarinnaga. Palgapäeviti söövad nad verikäkke. Mida nag muul ajal söövad, seda ma ei tea. Aga linnapildist on võrreldes eelmise aastaga mõned majad ära kadunud.

Iga Pärnakas teab vähemalt kümmet teist pärnakat, kes on ennast üles poonud. Populaarne kant selleks tegevuseks on Tammistu silla lähedus.

Miskipärast ei harrasta nad enesetapmist vette hüppamise läbi, ehkki jõgi on neil täiesti olemas. Oma olemuselt meenutab see Missisipit. Miskipärast tuleb Pärnus telekat vaadates ka kohe film mingist uputusest Missisipil.

Joodikuid kohtab Pärnus igal sammul. ja isegi inetu ilmaga. Ja tegemist ei ole mitte harrastusjoodikutega, vaid ikkagi elukutseliste proffessionaalidega. Sest amatöörjoodikud ei suudaks iialgi muretseda endale nii loppijoodud nägusid.

Sügiseti koguneb Parmurahvas Linnavalitsuse juurde parki, kus nad värisevad ja räägivad, kui hea on Viisitamme valitsus.

Pärnu majad on enamasti puust ja väikesed. Tihti on nad põlenud. Mõned majad on ka korda tehtud. Ühele on varaste hirmutamiseks lohed vuugilaudade külge löödud.

Pigem on tegemist viimati enne püstitamist renoveeritud majadega. Muinsuskaitsehuvilised ja ekstreemsuste kogujad saavad sealt kindlasti oma huvidele rahuldust.

Pärnakate ainus õlletehas nimega Puls kaalub tootmise linnast välja viimist. Kalakombinaat on juba ammu kinni ja Pärnu ehituses võimutsevad Tallinnast tulnud ambaalid.

Keskmine Pärnu mees on töötu või kohe tööta jäämas. Pärnu naine on tavaliselt väikeste lastega kodune, kuna ta mees pole kodus, siis ta käib seda õhtuti pubidest otsimas. 10 aastat juba.

Pärnu kaitseliit tegeleb Pärnu lähedastes metsades sambla segipöörmisega. Üldiselt on jõukad pärnakad linnast põgenenud ja varjunud kas Reiu jõe või rannalähedastesse metsadesse. Sinna sattudes on pigevalt kuulda vihast lõrinat ja urinat, kuna kõikjal kohtab silte “Eravaldus.”

Pärnus olles on tunne, nagu seal valitseks lõputu sügis. Maaameti kaartki ei taha seda linna õieti näidata. jääb üle vaid lootus, et teadlaste poolt pakutav merevee tõus parandab selle vea maaameti kaardil.

Pärnu kõnniteedes pole auke. Ime küll.

Advertisements
Published in: on oktoober 16, 2008 at 8:19 e.l.  3 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/10/16/depressiivne-eesti-vaikelinn-parnu/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 kommentaariLisa kommentaar

 1. Väike parandus: Tammiste sild. Tegelikult küll ametlikult Papiniidu sild või rahvasuus Uus sild.

  Ise olen ka möelnud, et miks puuakse kui saab sillalt alla hüpata.

  Muidu jutt õige, aga kogu see praegune situatsioon on tulnud sellest, et Pärnu elas kunagi aastaid patuelu ja nüüd on karistus käes 🙂

  Tartut kui vabaõhu pordumaja võib sama saatus oodata.

  PS. Sillast veel nii palju, et kui seda ehitati 70ndatel, siis kukkus üks osa sellest vette. Mis tehti? Tõsteti üles ja läks käiku. Ilmekas fakt.

  L@SSIE: Kroonlinna juures oskasid noored komsomolis silda niimoodi ehitada, et ehitasid ühe otsa teisest mööda.
  Tartul pole midagi karta. Tartlased ise hoiavad kõrget moraali ja ei tee ei oraali ega anaali. Aga kes siin hooramas käivad, need on mujalt tulnud. Ninakujudki neil sellised…mittetartulikud…

 2. ma 1999. aastal vist oskasin Pärnu kõnniteel niimoodi auku astuda, et peaaegu oleks pildi eest ära visanud

  ja tund aega oli selline tunne et pilt tahab eest ära minna

  aga see oli siis võib-olla tõesti pole auke enam

  see oli kuskil vee tänaval

  L@SSIE: Ütleme, et kui Tartu tänavail valitseb lõputu august, siis Pärnus seda nagu tõesti ei juhtunud. Aga Pärnu on ainuke linn, kuhu ma olen suuteline ära eksima ja mitu tundi mõttetult tuiama, enne kui sihi silme ette saan.

 3. Hästi paned,aga suht mööda paned.
  Lihtsalt Pärnu ei võta sind ilmselt omaks?
  Viibin paari kuu tagant Pärnus ja oskan vastupidist väita.
  Pulsi õllekat pole ammugi olemas.
  Pärnu rahvas on vägagi huumorimeelne ja ilmselt ei saa autor neist aru või on naljavaene inimene.
  Joodikuid on Tartus igal sammul, võtame näiteks Piro, sealt ei saagi nii mööduda, kui keegi järele ei hüüa.
  Enesetappude arv on statistiliselt Tartus palju suurem.See ei iseloomusta ainult Pärnut, vaid kogu universumi.
  Kus asub Tammistu? Sellenimelist silda Pärnus ei eksisteeri.
  Edu valelik Tartlane!

  L@SSIE: Pärnu ei võta mind tõesti omaks. Pärnakad on sellised vieidi kapseldunud inimesed. Kuulavad mingit oma muusikat, millest muus maailmas midagi teada ei taheta.
  Pärnu huumorimeel on selline kitsalt piiritletud. Sellised juku anekdoodid. Mingeid seksinalju ei tasu ette võtta, neid võetakse kohe väga otsestena.
  Piro platsi on jah joodikud kondatud. Muidu neid tavaliselt linnapildis ei näe, aga pärnus tundus iga kolmas mees korralikult täis olevat.
  Enesetappe linnade lõikes pole kunagi uuritud. Pärnu maakond oli aga kuskil suhtarvude statistikas kõva tegija. kige tegijam oli läänemaa. Tartu nii hull ei olnudki.
  Ja tammistu või tammiste, vahet seal on. Tuleb Putin tagasi on kõik üks nahuija.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: