Kaika Suvõülikuul


Iga aasta augusti teisel nädalavahetusel valdab teatavat osa mu tuttavast rahvast kummaline kihk. Pakitakse telgid ja magamiskotid, nabitakse kinni tuttav autoomanik ja kulgetakse Võrumaale. Seal ta siis ongi, Kaika Suvõülikuul.

Kõige Võrumeelseim Võrumeelsetest, kõige folgim folk. Ürituse korraldajaks on Võru instituut. Lisaks tavalistele loengutele ja diskussioonitubadele näidatakse Kaike Suvõülikuulis ka seda, mida head on Võrokiilsed inemesed korda saatnud. Pealt kaeda saab teatrit, filmi, kontserti. Igal aastal on toimunud ka ekskursioon korraldajavalla ilusamatesse kohtadesse. Koledatesse kohtadesse kedagi ei saadeta, ka joodikud on teretulnud ja alati on niimoodi, et joodikud leiavad endile ise koha ja, kus nad teisi ei häiri, ise samal ajal kõigest osa saades.

Kaika folk on ehe. Sest ta toimub iga aasta erinevas kohas. Suvõülikuul on nagu pall, mis igal aastal põrkab uue koha peale. Ja kohad on sellised väikesed võromaa külad. Kus inimesed on veel oma inimnäo säilitanud. Kus vahetevahel tundub, et vana hea 20. sajand veel kestab.

Üks Kaika ülikooli printsiipidest on see, et üritus oleks võimalikult odav. Kohaletulemise ja koha peal olemise eest maksu ei võeta. Neile kellel käimisega probleeme, nendele on võrumaa pealinnast Võrust isegi buss tooma seatud. Loengud on tasuta. Kontserdid ka. Teatri eest on vahetevahel maksu küsitud, kui see kuskil siseruumides toimub. Söögi eest tuleb maksta, aga alati võib lisa küsida. Ja tegelikult on söögiga majandamine vastastikuse usaldusehooleks jäetud.

Advertisements
Published in: on august 15, 2008 at 8:42 e.l.  Comments (1)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/08/15/kaika-suvoulikuul-2/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentLisa kommentaar

  1. noh peale seda viimast vilhandifolki jõudsin ma tulemusele, et peaks üldse noil meinstriimüritustel käimise ärr lõpetama ja külastama hoopis selliseid nurgataguseid ja väikesi ja häid alternatiivasju.
    et siis – peaks järgmine kord perra kaema/porri kargama.

    L@SSIE. Ja kui juhtub, et sul on mõttekaaslasi, siis muutub Kaika Folk Viljandi folgiks ja Viljandi folk koduloomade näituseks. Aga muidugi oled teretulnud.


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: