Kodu keset linna


Hommik Berechtgardenis on lärmakas. Lärmajateks on kohalikud laululinnud. Ehkki eelmisel päeval Toy Vivot kuulates magama jäädes olin telgi ukse lahti jätnud, polnud kohale ilmunud ühtki sääske ega teistsugust putukat. Rääkimata inimeste tekitatud hääled. Kuskilt telgi lähedusest läks mööda rada, kus aimatavad kohalikud järve äärde läksid. Umbes kolm kohalikku vast läks kogu selle õndsa hommikupooliku jooksul mööda.

Umbes poole tunni pärast hakkasin laululindude kakofoonia seest taipama ka üksikuid meloodilisi elemente. Mu hommikurahu, mis oli vaikselt kasvamas keskpäevarahuks, katkestas janu.

Hämmastusega avastasin, et allikas, kust eelmistel aastatel lausa purskus ja eilsel päeval mõningase püüdmise järel paiskus maailma parimat vett on ära kuivanud. Seega olin sunnitud minema linna. Mööda mägede vahet liikudes nagu Gandalf.

Sihile jõudes selgub, et tegijate toitlustus asub sellel aastal hoopiski kättesaamatus virtuaalsuses, Seetõttu manustan paar allahinnatud, ent endiselt hinna poolest roppkallist saiakest.

Mingi moment kohtun Bambuga, kes on eilsega võrreldes jõukamaks saanud. Ta on nimelt endale ühe määrdunud soki leidnud. Teised tegelased aga kipuvad pidevalt küsima, et mis sul juhtus, kaotasid ühe soki ära või, aga vastuseks on, et ei, hoopis leidsin.

Bambu on eilse hoolsa tegevuse tagajärjel (jõi oma veel korralikult läbi käimata koduõlut) enesele korraliku pohmaka hankinud. Ka teiste seas on langenuid. Lennuk näiteks oli edukalt toidutänava äärde magama maandunud, kael õieli. Sealt leidsid ta Kanal 2 usinad töötajad üles ja panid läbi eetrikanali lendama.

Keegi on lauluväljakule oma romud parkinud. Ja neid ümbritsevale aiale on veel keegim, vist Anu Saagim pannud telgi osa, millel kirjas: “Folk ei ole ainult rikastele, tooge vabalava tagasi.”  Midagi paremat nad välja pole mõelnud. Näiteks sinna parklasse mineva tee blokeerimine.

Bambu ja co. seltsis liigume Koidu poodi õllele hoogu andvat suhkrut tooma. Tagasi teel maandume kellegi R. aeda, kus juba ajastaega seisab kõrval pahasti maha põlenud maja. Ühe kinnilöödud aknaava peale on keegi sodinud punase markeriga: “Kodu keset linna.”

Nojah on küll. Mitmed pikad tunnid saab lihtsalt tiksutud ja oodatud, kuni koduõlu kihina lõpetab. Vahepeal läheb jälle THI mööda ja mitte ei saa jagu ideest, et teeks tema peal koduõlle valmiduse testi. Paraku ei reageeri THI hüüdele: “Õu Tomm, sa õlut tahad,” ja kõnnib häirimatus presidentlikus rahus edasi. Evelin vahin küll ihara pilguga õlletünni suunas, kuid turvamehe varjatud mõtteline jalahoop paneb ka tema kiiremini edasi liikuma.

Tegelikult on Bambu seltskond selline hästi rahulike inimeste kogukond. Peamine päeva nael seisnes selles, et ühe härrasmehe naine juhtus kogemata nurga tagant pealt kuulama, kuidas teised teda taga rääkisid. Et kuidas ta ikka paksuks läinud on.

Aga Viljandi ongi Fat Admirerite kodulinn. Iga nuka peal võib näha jalutamas kohaliku ilmega meest, näpu otsas suur-suur ja veel suurem naisterahvas. Ilmselt nad nuumavad neid meelega ja siis ässitavad üksteisele kallale. Kohalik sumo või nii.

Folkarid on väikesed. Tegelikult ma ei olegi näinud ühelgi folgil paksu folkarit. Kui keegi naisterahvas folgil on paks, siis on ta kas toitlustaja, turvamees või ümberrõivastatud mees.

Mingi aeg võtab keegi ja segab õlle kiiremini segi. Manustame seda mõõdukas koguses ja võtame kaasa ka. Õhtu jätkub üle aia Oorti kuulates. Miskipärast ei tule seda eilset tuhinat, mis mu sisse viiks. Küll aga mõned ajad hiljem saab Svjata Vatrat vaatama murtud. Ikka selle vana hea kotitriki abil.

Advertisements
Published in: on juuli 31, 2008 at 5:22 e.l.  3 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/07/31/kodu-keset-linna/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 kommentaariLisa kommentaar

 1. Palun õpeta mulle ka kotitrikk selgeks. Võib elus vaja minna.

  L@SSIE: Ma usun, et sa kindlasti oskad nii mõningaid kotitrikke.
  Aga antud juhul seisnes see turvamehele koti nina alla seadmises ja ütlemises, et mul ei ole siin midagi. Vaene loom uuris ja puuris ja kotis ei olnud tõesti talle midagi huvi pakkuvat. Seega lubas ta mu sisse. Samal ajal kontrollimata, kas mul üldse õigust sisse minna oligi.

 2. Väga hea… Vaat seda trikki ma ei teadnudki. Aga üldiselt on karta, et see töötab alles folgi viimastel päevadel, kui turbatöötajad on küllaldaselt nüristunud.

  L@SSIE: Turbatöötajad ongi nürid inimesed. Muidu oleksid nad helitehnikud või korraldajad. Ja ühe turbatöötaja silmad on juba hommikust saadik turbapuru täis. Nad teevad vaid seda mis on kästud, olles robotite jumala asemikud maa peal.

 3. Täpselt sellist vastust ma ootasingi…

  L@SSIE: Ja mitu punkti 10st ma sellega ära teenisin?


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: