Hiiu Folk 2008


Mu käed on kaetud sääsekupladega. Ja mõned verevalumidki esinevad. Seda juhtub, kui tõstad raskeid esemeid natukene hooletult.

Sest jah, tuleb tõdeda, et iga folkfestivali jaoks on vaja ka füüsilist tööd teha. Ja ka seda sai tehtud.

Selle aasta Hiiu folk muusikamaitselt täpselt nagu rusikas silmaauku. Nagu fennek kõrbesse. Nagu Ojuland riigikogusse või siis nagu heeringas veenuse õlale.

Kui eelmisel aastal kippus muusika väga süldiks minema siis selle aasta Csürrento ja Klezmofobia panid asja paika.

Miskipärast on mulle viimasel ajal hakkand selline Balkani muusika meeldima. Nojah, 10 aastat tagasi ma arvasin, et musikat võib teha vaid ainult ansambel Rammstein.

Hiiu folk oli sellel aastal kuulutatud alkoholivabaks. Ma arvan, et see ei ole mitte ühe vagatseva uskliku kapriis, vaid hoopis korraldamise kõrgeim pilotaaž. Sest kui midagi on keelustatud, siis seda ka loomulikult tehakse.

Aga rumalaid õllekõhuga inimesi platsil näha ei olnud. Alkohol on tarkade jook. Ja targad tulid oma põuepudelitega. Võtsid oma lemmiknapsu ära, ja läksid rahus koju tagasi. Ei mingit pusserdamist, mulgatamist ega koprolaaliat. Hommikul sai platsi poole tunniga puhtaks. Mis on väärtus omaette.

Muidugi idee järgmise aasta kohta – võiks kuulutada festivali ka suitsuvabaks. Sest jah, suitsetajad nüüd küll otseselt festivalil teistele näkku pritsimas polnud, aga nende tegevuse tagajärgi, ehk konisid oli terve metsaalune täis. Ja seni ma pole aru saanud, miks nad seda teevad.

Mis veel veits vastu hakkas oli autorilaulude päeval järjestikku 8 tundi naislauljaid kuulata. Oleks vahele tahtnud midagi kärisevad ja kähedat kuulata.

Seepärast sai käidud hoopiski Käina külapoe ees mõnuga ossitümmi kuulamas. Aitas.

Sest jah, ükshaaval ja üks lugu haaval kuulan ma neid lauljaid mõnuga. Suures kambas aga muutub see hõbedastest allikatest ja kumavast kuust laulmine pikkamoodi kurnavaks.

Samas autorilaulu päev oli iseenesest hea idee. Lihtsalt et kõik autorid lähevad kuidagi ühte auku. Et laulda saabki vaid loodusest.

Mida veel, noh, see Kassari kiigeplats on ainuke koht maailmas kus vihma ei saja 376 päeva aastas.

Ja see on üks äraütlemata mõnus koht kontsertite ja niisama pilgarite korraldamiseks. Ei sega kohalikke elanikke, sest neid pole läheduses olemas.

Vaid üks kohalik koer haukus oma patareisid tühjaks. Ja paistab et tal polnud sees mitte mingid Duracell loodusreostused vaid suisa päikesepatarei. Igatahes ei jäänud see võigas loom minutikski vait.

Teised koerad olid märksa mõnusamad. Üks õilis loom hiilis Tätte & Matvere loengu ajal vaikselt kohaliku eraettevõtja müügileti äärde ja lahkus sealt, midagi suurt hammaste vahel hoides….

Teisega sai natuke aega koos muru peal lösutatud. Ja kolmas saatis mind mu pikal matkal mere äärde.

Aga sellised vabalt ringi kõndivad koerad võikski luua Hiiu folgile oma näo. Sest lõa otsa võib meie riigis paraku väga kergelt sattuda. Ja kunagi toimub ka Hiiu Folk 2009…

Advertisements
Published in: on juuli 21, 2008 at 9:28 e.l.  4 kommentaari  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/07/21/hiiu-folk-2008/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 kommentaariLisa kommentaar

 1. Võib-olla ei tasu lausa suitsuvabaks kuulutada. Aitaks ehk sellest et piisavas ulatuses tuhanõusid muretseda. Mille kõrvale suitsumehed saaksid oma konid visata.

  L@SSIE: Jah, probleem ongi nende inimestega, kes ei tea, kuhu oma konisid panna. Minu soovitus – jätta need kustutamata ja pista enestele sinna auku, kuhu normaalsed inimesed endale porgandit ei topi.

 2. Alkovabadus on just hea. Järgmine aasta peaks logistika kohta rohkem infot andma: kus on ainus lähim pangaautomaat, kust saab ratast laenata ja kuidas bussid käivad. See info võiks olla mingis osas voldiku peal, saab vabamalt hingata platsilt eemal olles.

  L@SSIE: Alkovabadus oli vaid deklaratsioon. Logistika tundub Hiiumaal aga olevat autokeskne. Rattalaenutuskohta ma tõesti ei tea. Busside kohta leiab info internetist. Samas neid busse sinna kuhu vaja ja siis kui vaja, ei liigu.

 3. Nojah, postmodernism.

  L@SSIE: Viimane vaatus, järgneb taas kiviaeg.

 4. Autorilaulust … a sa’s tüürionu harmooniumiga ei kuulnud? oli siuke kärisev ja teistmoodu paueriga.

  L@SSIE: Jah, paraku sai tüürimise ajal hoopis kuskil mujal seilatud…


Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: