„Terrakota“ aare 58° 22′ 50.76″ 26° 43′ 16.66″


6. juunil 2008 a. esines antud koordinaatidel Portugali ansambel, millel nimeks „Terrakota.“ Võib-olla esineb kunagi veel, kuid antud koordinaatidel asuvast hoonest ei ole mõtet aaret otsida. Pigem tuleb avada oma mõistus ja silmad ning mõelda, kus läheduses asub üks teine hoone, kus terrakotasid palju ja paikselt leida võib. Selle hoone endise peaukse ette viib teid teie otsimistee. Abiks on üks väike pilt.

Aarde konteineriks on nuusktubakatoos läbimõõduga 7 cm ja kõrgusega 2 cm. Otsimisel järgi pilti ja seda, et igasugu sopakotad su tegevust pealt ei näeks. Politsei peidupaika otseselt ei jälgi, kuid läheduses on ta vägagi olemas. Vaata enne ringi kui sukeldud, et salasilm ei näeks, et kalakõrv ei kuuleks, et nuhkmungad ei laulaks. Tavaliselt on ümbruses kõik rahulik. Vaid öösel võib seal Zavoodirahvast tuiata ja Orbik vahest huilgab kõrvalmaja ees.

Terra cotta tähendab itaalia keeles „küpsetatud maa.“ Võibolla ka “keedetud maa”. Või siis “põletatud maa.” Iga teatmeteos annab ise vastuse. Põletatud maaga vist siiski tegemist ei ole, sest põletatud maa taktika on mõeldus selleks, et kuhugi midagi järgi ei jääks. Mitte terrakotatki.

Terrakota all mõistetakse savist valmistatud, põletamise teel veekindlaks muudetud keraamilisi esemeid.Algselt kuivatati savi päikese käes. Hiljem asetati savi kuumadele sütele kõvenema. Viimaks jõuti aga niivõrd kaugele, et õpiti valmistama savipõletusahjusid ja sellest ajast alates on savipõletustehnika püsinud peaaegu muutumatul kujul tänapäevani. Ainult et nüüd kasutatakse selleks elektriahje. Vanadel Hiinlastel olid selle jaoks lõkked. Ja näe, terrakotasõdalased püsivad tänini täie tervise juures. Aga tänapäeva kujud… ehh.

Terrakotaks nimetatakse ka punase savi põletusjärgset oranžikas-pruuni värvust.

Mis on tegelt üks äraütlemata kena värv.

Advertisements
Published in: on juuni 17, 2008 at 4:00 p.l.  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://lassie.wordpress.com/2008/06/17/%e2%80%9eterrakota%e2%80%9c-aare/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Möirga ja ulu

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: